Радіо Свобода Daily: В'ятрович радить Україні не відповідати симетрично на закон Польщі про «бандеризм»

Дуда підписав закон про «бандеризм»

Верховна Рада України засудила резонансний польський закон «Про Інститут національної пам’яті», який передбачає кримінальне покарання, серед іншого, за заперечення «злочинів українських націоналістів» щодо громадян Польщі в 1925–1950 роках. Проте аргументи українських депутатів не подіяли на Варшаву – президент Польщі Анджей Дуда все ж підписав документ. Тепер він набув чинності. Щоправда, Дуда відразу відправив його на оцінку до Конституційного суду Польщі. Чим загрожує новий закон українсько-польським відносинам?


Дуда підписав закон про «бандеризм» і направив його у Конституційний суд Польщі (відео)

Embed code

Copy and pulp a hide formula below. The formula changes formed on your selection.

The formula has been copied to your clipboard.

Video size

Share this video

«Право вільно думати і говорити забрано у польських громадян. Уряд Польщі необачно гадає, що може змайструвати з вільного польського люду «народну масу» за зразком, що болісно нагадує лекала комуністичного минулого. В цій непростій і загрозливій для стабільного добросусідства в центрі Європи ситуації я маю дві надії», – відреагував на подію директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Першу – на інтелектуальну відвагу поляків, на їхнє служіння місії – висловлюваній польськими повстанцями різних часів – боротьбі та захисті «нашої і вашої свободи». Другу надію покладаю на стриманість української сторони від запровадження симетричних кроків, таких простих і передбачуваних з першого погляду. В нагнітанні симетрії зла виграЄ і вИграє третя сторона», – наголошує В’ятрович.

«Парковий», «Євробачення» і «люди Януковича»

Виставковий центр у Києві, де відбулися деякі заходи минулорічного конкурсу «Євробачення», є у власності фірми, зареєстрованої у Великій Британії. І, як свідчать документи, про які повідомляє програма «File on 4» на каналі «Radio 4» BBC, кошти за проведення цих заходів, які заплатила Національна телерадіокомпанія України, врешті опинилися в кишенях людей, близько пов’язаних із режимом колишнього президента України Віктора Януковича.

Ідеться про Конгресно-виставковий центр «Парковий» – той самий, що більше відомий як «вертолітний майданчик Януковича», розташований на його даху. Під час «Євробачення-2017» у першій половині травня того року працював так званий «Євроклуб» пісенного конкурсу.

Своє власне розслідування навколо центру «Парковий» проводила і програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший». Офіційно центр оформлений на українську компанію «Амадеус Ко».

Змінити військові привітання

Уряд пропонує офіційно запровадити військові привітання «Слава Україні» та «Героям слава» замість привітань радянського зразка «Здрастуйте, товариші», «Бажаємо (бажаю) здоров’я». Аналогічними фразами пропонується і прощатися – замість чинної зараз статутної форми прощання «До побачення, товариші», «До побачення». Ініціатором законопроекту є прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Дошка ганьби» для злісних неплатників аліментів

Не сплатили аліменти? Будьте готові до того, що вам заборонять керувати транспортом і виїжджати за межі України, аж поки не погасите борг. А якщо не матимете для цього коштів, підете на суспільно-корисні роботи. Це передбачає закон №7277, що набирає чинності від 6 лютого. Окрім того, в Україні відтепер створили Єдиний реєстр боржників аліментів: серед імен, що потрапили до нього, можна знайти як пересічних громадян, так і відомих людей. Але чи будуть нові санкції дієвими? І що передбачає новий закон? Пояснюємо у матеріалі.

Відлига по-корейськи?

А далі і про спорт, і про погоду, і про політику.

Через дуже холодну і вітряну погоду Олімпійські ігри в південнокорейському Пхйончхані вже називають одними з найхолодніших в історії. За пару днів до відкриття Олімпійських ігор температура повітря в Пхйончхані стабільно тримається значно нижче нуля, доходячи вночі до мінус 21 градуса. Окрім того, сильний вітер загрожує змаганням стрибунів із трампліна. Через сильні холоди багато власників квитків на церемонію відкриття Олімпіади, яка відбудеться у п’ятницю, 9 лютого, не хочуть їхати. Тим, хто буде на церемонії, організатори обіцяють теплі водяні подушки і вдосталь гарячих напоїв.

Але водночас Олімпіада відбувається в одній з політично найгарячіших точок планети – на розділеному Корейському півострові, а ядерну проблему Північної Кореї вважають одним з найбільших викликів у сучасному світі. Більше цікавих фактів про найхолоднішу Олімпіаду в найгарячішому місці знайдете тут.

Кримське ханство. Шлях до незалежності

Історії Кримського ханства не пощастило двічі: в Російській імперії її писали переважно чорними фарбами, а в Радянському Союзі взагалі спробували забути. Та й жителі сучасної України, ніде правди діти, здебільшого перебувають у полоні російських міфів і помилок щодо кримських татар. Щоб хоч трохи виправити ситуацію, Крим.Реалії підготували цикл публікацій про минуле Кримського ханства та його відносини з Україною. І ось перша з них.

Філіпов – герой Росії

Загиблому в Сирії пілотові російського Су-25 Роману Філіпову посмертно присвоєно звання Героя Росії. Нагадаємо, що Су-25 став першим російським літаком, який був знищений у Сирії безпосереднім противником російських військ. Окрім того, це перший російський літак, знищений у Сирії пострілом із землі. Детальний матеріал про те, де саме він був збитий, яке саме угруповання збило літак, і що взагалі Су-25 робив в Ідлібі, можна дізнатись, клікнувши сюди.

Жінка кладе квіти біля портрета загиблого російського пілота Романа Філіпова поблизу Міністерства оборони Росії, Москва, 6 лютого 2018 року

Жінка кладе квіти біля портрета загиблого російського пілота Романа Філіпова поблизу Міністерства оборони Росії, Москва, 6 лютого 2018 року

Збідніти за день

В результаті різкого падіння курсів цінних паперів на фондовому ринку США, яке було зафіксоване напередодні, 500 найбагатших людей світу за один день стали біднішими на 114 мільярдів доларів. Найбільше збіднів засновник і глава американської інвесткомпанії Berkshire Hathaway Воррен Баффетт. За ним у рейтингу слідує засновник Facebook Inc Марк Цукерберг.

Ми ж бажаємо Вам лише багатіти! Хоч і нагадуємо, що не у грошах щастя 😉

Ваше Радіо Свобода Daily

Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>