Раді не вдалося оновити ЦВК, Ляшко заявив про політичну кризу

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій закрив засідання парламенту без голосування за новий склад Центральної виборчої комісії. При цьому він заявив, що нарада з приводу голосування щодо цього питання минула успішно, повідомляє Українська правда.

Водночас слова спікера спростував лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Після 45-хвилинної наради він заявив, що порозумітися керівникам фракцій не вдалося, натомість у країні стає очевидною політична криза. Ляшко звинуватив президента Петра Порошенка в намаганнях узурпувати владу та закликав главу держави внести нове подання на 13 членів ЦВК. Про монополізацію влади і політичну кризу також заявили і представники “Опозиційного блоку”, груп “Відродження” та “Волі народу”, фракцій “Батьківщини” та “Самопомочі”.


ВідеоПрезидент пропонує Верховній Раді затвердити список із 14 нових членів ЦВК

По п’ять місць мають отримати представники президентської партії БПП та очолюваного Арсенієм Яценюком “Народного фронту”. Таким чином коаліція цих двох політичних сил матиме вирішальну більшість у Центрвиборчкомі. Якщо Парламент затвердить цей перелік, по одному голосу в ЦВК матимуть представники “Самопомочі”, “Радикальної партії”, груп “Відродження” та “Воля народу”.

Президент пропонує Верховній Раді затвердити список із 14 нових членів ЦВК

Натомість у “Народному фронті” заявили про готовність до консолідованої роботи. Представники Блоку Петра Порошенка свою позицію у Раді не озвучили. Після виступів Парубій закрив пленарне засідання. Повідомлень про те, коли депутати голосуватимуть за новий склад ЦВК, не пролунало.

Як повідомлялося, у травні спікер заявив, що у Верховній Раді немає 226 голосів за оновлення складу Центральної виборчої комісії. На думку Парубія, це питання мало вирішитися до 1 липня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>