Рекордна кількість загиблих журналістів у 2015 році

Згідно зі звітом неурядової організації “Репортери без кордонів”, 2015 рік став найсмертельнішим для журналістів за останні 10 років. При цьому кількість репортерів, котрі загинули поза полем битви, також зросла. Загалом загинули 110 журналістів, у порівнянні зі 66 за минулий рік.

У звіті зазначається, що близько двох третин журналістів загинули в країнах, де панує мир. Хоч зазвичай зони бойових дій вважають територією найбільшого ризику.

Найбільш кричущим випадком стала різанина в редакції сатиричного тижневика “Шарлі Ебдо” в Парижі в січні. Тоді нападники – брати Куаші – застрелили 11 людей, включно з 8-ма журналістами.

Загинули під час виконання обов‘язків?

Через складні умови, в яких працюють і гинуть журналісти, важко інколи порахувати точну кількість жертв.

Знак запитання постає поруч із загибеллю 43 журналістів цьогоріч. Чи померли вони у зв‘язку з виконанням робочих обов‘язків?

“Репортери без кордонів” зазначають, що ця невизначеність свідчить про проблему безкарності за злочини та насильства проти журналістів в багатьох регіонах світу, зокрема,в Латинській Америці, Азійсько-Тихоокеанському регіоні, на Близькому Сході та в Африці південніше Сахари. Місцева влада ці злочини просто не розслідує.

‘Війна прийшла до нас’

У звіті “Репортерів без кордонів” цитують слова видавця “Шарлі Ебдо”: “Ми майже ніколи не посилали журналістів у воєнні зони…7 січня війна прийшла до нас.”

Тож якщо у 2014 році дві третини журналістів загинули безпосередньо в зонах боїв, то цьогоріч ця цифра складає лише одну третину.

Таким чином Франція за підсумками цього року стала третім найсмертельнішим місцем для журналістів.

Утім, не лише Франція вплинула на цьогорічну статистику. В інших країнах, як-от, Індія та Мексика, де репортери, які розслідують організовану злочинність, також стають жертвами насильства. 9 журналістів загинули в Індії та 8 – в Мексиці упродовж минулого року.

Не лише професіонали

На додаток, упродовж 2015 року загинуло також 27 непрофесійних журналістів.

“Репортери без кордонів” відзначають, зокрема, випадок Бангладеських блогерів котрих зарубали до смерті.

Гілка “Аль-Каїди” на Індійському півострові узяла відповідальність за смерть цих людей, бо ті пропагували толерантність та свободу слова.

Україна

В Україні в 2015 році також сталося кілька убивств медійників. Зокрема, в квітні Олеся Бузину, екс-головного редактора газети “Сегодня”, застрелили поруч з власним під‘їздом. Фотограф тієї ж газети “Сегодня” Сергій Ніколаєв помер у Пісках наприкінці лютого від осколкових поранень. В 2014 році, згідно з “Репортерами без кордонів”, в Україні загинуло 6 журналістів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>