Розстріл Майдану: "беркутівців" на час розслідування усунули від служби

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

Таке рішення прийнято керівництвом Нацполіції стосовно тих працівників спецпідрозділу “Беркут”, які є фігурантами кримінальних проваджень щодо злочинів щодо учасників протестів на Майдані у грудні 2013 р. – лютому 2014 р.

Після рішення суду питання їхньої подальшої служби в поліції вирішуватимуть атестаційна і поліцейська комісія.

Національною поліцією України було направлено лист до Генеральної прокуратури України. У ньому йдеться про надання інформації щодо процесуального статусу поліцейських у кримінальних провадженнях з приводу вчинення злочинів стосовно учасників Революції Гідності, зокрема – стосовно тих працівників поліції, які на той час проходили службу в підрозділах міліції особливого призначення “Беркут”.

Генеральною прокуратурою України надано інформацію щодо 13 таких осіб, які перебували на той час на службі.

Відповідно до указаного листа, стосовно шести працівників обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою або домашній арешт. Крім цього, ще щодо чотирьох екс-беркутівців міра запобіжного заходу не обиралася.

Керівництво Нацполіції усунуло всіх 13 осіб від виконання службових обов’язків, вони чекають на рішення суду.

За результатами розслідування кримінальних проваджень питання щодо подальшого проходження “беркутівцями” служби в Національній поліції буде розглянуто атестаційною та поліцейською комісіями.

У поліції нагадали, що колишній командир роти “Беркут” Євген Антонов, який був ідентифікований як активний учасник розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013 року, вже тривалий час не працює у лавах правоохоронців. Він був звільнений ще до початку процесу атестації працівників поліції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>