Російська економіка продовжила падіння в першому кварталі …

Світова економіка зростає приблизно на 3% у рік. Російська продовжує скорочуватися.


нефть роснефть добыча нефти в РФ_3

<!–    –>

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Російської Федерації за we квартал 2016 року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротився на 1,4%, йдеться в щомісячному моніторингу Мінекономрозвитку РФ.

При цьому в березні 2016 року падіння прискорилося до 1,8% з 0% (за уточненою оцінкою, до цього було зниження на 0,6%) в лютому, коли був зайвий день. У січні зниження річного ВВП оцінюється в 2,6% (попередня оцінка дорівнювала 2,7%).

“У we кварталі поточного року спостерігалася подальша адаптація економіки Росії до функціонування в умовах санкцій і до нового рівня цін на нафту і вуглеводні. Зниження економіки скорочувалася помірними темпами”, – наголошується в моніторингу.

Мінекономрозвитку очікує уповільнення спаду ВВП РФ в річному вираженні в II кварталі до 0,6%, нульовий показник в III кварталі і зростання на 1,2% в IV кварталі. В цілому в 2016 році Мінекономрозвитку прогнозує зниження ВВП на 0,2%.

У середині грудня 2015 року російський президент Володимир Путін на щорічній прес-конференції повідомив громадянам, що російська економіка подолала “пік кризи”. За попередніми даними, ВВП Росії скоротився у 2015 році на 3,7%, у той час як світова економіка зросла приблизно на 3%.

У своїй промові на сесії Генасамблеї ООН президент США Барак Обама пов’язав економічні проблеми Росії з діями її керівництва. “Зараз багато аналітиків говорять: ось, спалахнула холодна війна. Але подивіться на результати: Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб приєднатися до Європи, а не до Росії. А в Росії – санкції, рубль, падає рівень життя росіян. А якби Росія пішла дипломатичним шляхом? Все було б по-іншому”, – сказав він.


За матеріалами:

Интерфакс

,

DT.UA

,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>