Російський уряд підрахував, коли економіка досягне дна

Російський уряд підрахував, коли економіка досягне дна

Економіка Росії входить в рецесію, спад може початися в IV кварталі цього року, а за підсумками 2015 року економіка скоротиться на 0,8% після зростання на 0,6% в 2014 році

Про це повідомляє «Інтерфакс» у вівторок, 2 грудня, з посиланням на слова заступника міністра економічного розвитку Олексія Ведев.

Попередній, вересневий варіант припускав зростання економіки в 2015 році на 1,2%. Відомство підвищило прогноз в 2015 році по інфляції, курсу рубля, нафти і відтоку капіталу, замість зростання споживання та інвестицій прогнозує їх спад.

“Основними передумовами нашого вересневого прогнозу була висока ціна на нафту і зняття санкцій до середини 2015 Зараз ми маємо на увазі, що санкції зберігаються весь 2015 рік. Це означає закритість зовнішніх ринків капіталу для більшості російських компаній і банків, а також неприємний термін для інвестицій – невизначеність і невпевненість”, – сказав Ведев.

Спад інвестицій посилиться з 2,8% цього року до 3,5% в 2015 р. Попередній прогноз передбачав зростання інвестицій в 2015 р на 2%. Основні чинники падіння – скорочення інвестицій компаній інфраструктурного сектора і падіння приватних інвестицій, а також зниження привабливості для капвкладень нафтогазового сектора через скорочення попиту і зниження цін на енергоресурси, пояснив Ведев.

Прискорення інфляції і скорочення ділової активності призведе до падіння доходів громадян і приватного споживання. І реальні зарплати, і реальні доходи населення в 2015 р скоротяться – на 3,9 і 2,8% відповідно. Раніше відомство передбачало збереження невеликого зросту. При цьому відомство трохи підвищило прогноз по безробіттю (з 6,1 до 6,4%).

Промисловість збереже зростання, його прогноз на 2014 навіть підвищений з 1,7 до 2%, але на 2015 – знижений з 1,6 до 1,1%. Уникнути спаду допоможуть держзакупівлі обладнання, держоборонзамовлення та імпортозаміщення.

Прогноз відтоку капіталу в 2014 р підвищений з $ 100 млрд до $ 125 млрд, в 2015 р – з $ 50 до $ 90 млрд.

Мінекономрозвитку очікує, що в другій половині 2015 ціна нафти повернеться до рівня $ 85-95 за барель. 

Стверджувати, що економіка входить у рецесію тільки через падіння цін на нафту, неправильно, уточнив заступник міністра: “Російська економіка схильна трьох елементів нестабільності: структурним, кон’юнктурним і геополітичним”.

 

Все по темі: падіння економіки, Росія

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>