Росія втручалася у вибори США в 2016 році – The Washington Post

Представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки про те, що Росія прагнула вплинути на вибори в США у 2016 році, пише The Washington Post. Комітет також закликав до “жорсткого всебічного підходу”, щоб таке не повторилося на майбутніх виборах в США.

“Між членами і працівниками комітету існує консенсус – ми довіряємо висновкам розвідки”, – заявив на прес-конференції в середу сенатор і голова комітету Річард Бурр. Він посилається на оцінку розвідувального співтовариства про те, що за зломом серверів Демократичної партії США і електронної пошти глави виборчої кампанії Хілларі Клінтон стояла Росія, і те, що вона намагалася вплинути на громадську думку, оприлюднивши неправдиву інформацію, через підроблені облікові записи в соціальних мережах.

Бурр також зазначив, що “питання про змову все ще відкрито” (між РФ і командою Трампа під час передвиборної кампанії – прим. ред.).

“Ми повинні зіставити всі наші факти, перш ніж почнеться праймеріз в 2018 році”, – сказав глава комітету.

Як повідомляється, комітет опитав понад 100 осіб і переглянув понад 100 тисяч документів, багато з яких були надані розвідкою, внутрішнім оточенням президента Трампа та колишніми членами адміністрації Обами.

Комітет також запланував 25 додаткових закритих опитувань в цьому місяці, зазначив Бурр. Очікується, що серед тих, кого просять взяти в них участь є і керівники Google, яких також запросили свідчити перед комітетом публічно 1 листопада.

Нагадаємо, справу про втручання РФ в американські вибори ведуть юридичний комітет сенату США, комітети з розвідки обох палат конгресу і ФБР, яке курує спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

Як повідомлялося раніше, представників Facebook, Alphabet inc’s Google і Twitter запросили в Конгрес США на відкриті слухання, які відбудуться 1 листопада, для дачі свідчень у рамках розслідування втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Також ЗМІ писали, що Пол Манафорт і Майкл Флінн, які раніше входили у близьке оточення президента Дональда Трампа, “майже напевно” зіткнуться з кримінальними звинуваченнями в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори, яке веде спеціальний представник Департаменту юстиції США Роберт Мюллер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>