Росія звинуватила США у втручанні у вибори глави Інтерполу

В Кремлі розцінили як втручання у вибори звернення групи американських сенаторів до президента США Дональда Трампа і членів Генасамблеї Інтерполу з закликом виступити проти кандидатури росіянина Олександра Прокопчука на виборах голови організації. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

“Цього листа ми не бачили, ми читали відповідні повідомлення у ЗМІ. Але, напевно, це своєрідне втручання у виборчий процес. У вибори міжнародної організації”, – сказав Пєсков журналістам.

На питання, чи можна назвати лист сенаторів тиском на Інтерпол, Пєсков сказав: “Так, звичайно”.

Колишній співробітник МВС РФ і чинний віце-президент міжнародної кримінальної поліції Олександр Прокопчук, підозрюваний у зв’язках з російською розвідкою, є одним з кандидатів на пост глави Інтерполу замість затриманого в Пекіні Мен Хунвея. Голосування має відбутися в середу. Крім Прокопчука на пост глави Інтерполу претендує радник президента організації Кім Чонгчанг з Південної Кореї, раніше він обіймав посаду старшого віце-президента.

Раніше американські сенатори закликали голосувати проти російського кандидата на пост глави Інтерполу, заявивши, що обрання Прокопчука головою організації на кшталт ідеї поставити лисицю на чолі курника. Делегація України намагається перешкодити призначенню Прокопчука в Дубаї, де 18 листопада почалася 87-я сесія Генеральної асамблеї Інтерполу. Зокрема, як заявив глава МВС Арсен Аваков, наша країна розгляне питання про призупинення членства в Інтерполі в разі обрання президентом представника Росії. Акцію проти цього призначення запустили українські активісти і правозахисні організації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>