Росія зняла заборону на ввезення фруктів із Туреччини

На російський ринок вернутья кісточкові і цитрусові продукти з Туреччини.


апельсин

<!–       –>

Уряд Росії знімає заборону на імпорт деяких видів турецьких фруктів.

“Сьогодні уряд РФ прийняв рішення допустити на російський ринок цілу групу турецьких товарів – товари сільгоспвиробництва: кісточкові так звані і цитрусові продукти”, – заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції з турецьким колегою Реджепом Ердоганом.

До кісточкових культур відносяться вишня, черешня, слива, алича, абрикоси і персики, до цитрусових – апельсин, грейпфрут, лимон, мандарин.

Відносини Туреччини і Росії погіршилися після того, як 24 листопада минулого року на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Вже 1 грудня уряд РФ затвердив перелік заходів “по забезпеченню національної безпеки” для захисту від злочинних та інших протиправних дій” Турецької Республіки. Постановою, зокрема забороняється ввезення з 1 січня 2016 року таких продуктів з Туреччини як: частини тушок і субпродукти курей свійських, заморожені, частини тушок і субпродукти індиків, заморожені, томати, цибуля, капуста, огірки, гвоздики, апельсини, виноград, яблука, груші, абрикоси, сливи, суниця, а також сіль.

Потепління відносин двох країн стало можливим після того, як в кінці червня Ердоган направив Путіну листа, де висловив співчуття у зв’язку із загибеллю пілота Су-24 і заявив про бажання налагодити двосторонні відносини. Перша зустріч між лідерами двох країн відбулася на початку серпня.


За матеріалами:

Русская служба Би-би-си


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>