Росія могла спробувати перешкодити розслідуванню на місці хіматаки в Сирії, – постпред США – РБК

ОЗХО засуджує сирійський уряд за хіматаку в Думі

Росіяни могли провести маніпуляції на місці ймовірного застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума з метою замести сліди. Про це заявив представник США у Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХО) Кеннет Уорд, передає Reuters.

“Ми розуміємо, що росіяни, можливо, відвідали місце атаки. Ми стурбовані тим, що вони, можливо, спотворили результати атаки з метою припинення зусиль Місії ОЗХО по встановленню фактів для проведення ефективного розслідування”, – зазначив Уорд.

Дипломат підкреслив, що ОЗХО засуджує сирійський уряд за скоєний злочин і вимагає міжнародної відповідальності для тих, хто причетний до таких “огидних дій”.

Нагадаємо, 7 квітня з’явилися повідомлення з посиланням на сирійських повстанців, що урядові війська використовували при атаці на їхні позиції в місті Дума в Східній Гуті бочкові бомби з хімічними отруйними речовинами. Результатом стала загибель десятків мирних жителів.

Зокрема, за інформацією “Білих касок”, в результаті застосування хімічної зброї загинуло до 70 осіб, близько 100 постраждали.

14 квітня місія ОЗХО прибула в Сирію встановлювати факти хіматаки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>