Росія обмежує постачання рослинної продукції з України

Росія обмежує постачання рослинної продукції з України

Заборона поставок з України пов’язана з підозрою в реекспорті продукції з європейських країн.

Россільгоспнагляд з 22 жовтня вводить тимчасове обмеження на постачання з України, в тому числі транзитом через її територію, всіх видів піднаглядної рослинної продукції. Про це йдеться в повідомленні російської ветеринарної служби.

Раніше Россільгоспнагляд звернувся до української Держветфітослужби з проханням до 21 жовтня надати інформацію про обсяги вирощеної цього року в Україні рослинної продукції та про площі, зайняті під окремі культури, а також надати інші переконливі гарантії українського походження рослинної продукції, що поставляється Україною в Росію.

Запит був пов’язаний з різким збільшенням поставок рослинної продукції з України, а також з відсутністю або навмисним видаленням маркування з упаковки, що, на думку Россільгоспнагляду, може свідчити про поставки через Україну рослинних вантажів з Європейського союзу, які підпали під російські санкції.

До сьогоднішнього дня Россільгоспнагляд не отримав відповіді на свої запити від Держветфітослужби України, йдеться в повідомленні російської служби.

Керівник Россільгоспнагляду Олексій Саурін заявив, що Всеросійський центр карантину рослин після отримання інформації від Держветфітослужби ретельно вивчить її. Поки ж у Россільгоспнагляду немає ніяких підстав для відмови від введення захисних заходів.

РФ відновила сертифікацію української свинини

Також повідомляється, що Россільгоспнагляд запідозрив Україну в реекспорті овочів і фруктів з країн Євросоюзу, проаналізувавши статистику поставок. Зокрема, було виявлено багатократне збільшення поставок яблук, груш, томатів, огірків і слив.

Нагадаємо, на початку серпня Росія заборонила поставки деяких видів продукції (м’яса, молока, риби, овочів і фруктів) з ЄС, США, Канади, Австралії та Норвегії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>