Росія привела Північний флот в повну бойову готовність у рамках …

Росія привела Північний флот в повну бойову готовність у рамках …

Шойгу заявив про якісь нові військові загрози безпеки Росії.


Российский Северный флот

<!–           –>

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що російський президент Володимир Путін віддав наказ про приведення Північного флоту, окремих з’єднань Західного військового округу і ВДВ у повну бойову готовність у рамках їх раптової перевірки.

За його словами, до перевірки залучено 38 тис. військовослужбовців, 3360 одиниць військової техніки, 41 корабель, 15 підводних човнів, 110 літаків і вертольотів.

У перші добу буде перевірятися здатність ЗС РФ виконати часові нормативи.

“Надалі (планується – ред.) вивести сили флоту в навчальні райони, де провести з ними контрольні заняття, стрільби зі штатного озброєння та тактичні навчання відповідно до призначення”, – заявив міністр оборони РФ.

Серед маневрів – перегрупування військ спеціального призначення на великі відстані, захист державного кордону РФ в повітрі і на морі, а також ураження угруповання військово-морських сил умовного противника і боротьба з його диверсійно-розвідувальними групами.

Перевірка триватиме шість діб, з 16 по 21 березня.

Під час свого виступу Шойгу також заявив, що збройним силам Росії потрібне подальше підвищення бойових можливостей, зважаючи на нові виклики і загрози військовій безпеці. За його словами, особливу увагу варто звернути на стан “новосформованого стратегічного об’єднання на північному напрямку”.

минулого тижня генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловив стурбованість у зв’язку з “великою кількістю неочікуваних навчань” російських збройних сил, а також “посиленою військовою присутністю” РФ уздовж кордонів з країнами НАТО.

“Протягом останніх двох років Росія провела близько дюжини несподіваних навчань”, – повідомив глава альянсу, зазначивши, що “захоплення Криму було здійснене Росією під приводом несподіваних навчань”, а НАТО, в свою чергу, не проводила навчань без попередження з часів закінчення холодної війни.


За матеріалами:

РБК /


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>