Росія програла міжнародний торговий розгляд проти …

Росія програла міжнародний торговий розгляд проти Європейського Союзу в рамках Світової організації торгівлі (СОТ).

Як повідомляється в рішенні арбітрів СОТ, ключова суперечка стосувалася положень Третього енергопакету ЄС, згідно з яким здобувачам газу заборонено володіти магістральними газопроводами.

Російська сторона намагалася переконати арбітрів СОТ у тому, що цей документ носить дискримінаційний характер, проте не змогла цього зробити.

Також представники РФ безуспішно намагалися довести СОТ, що її несправедливо виключили з газової директиви Європейського Союзу для промислових трубопроводів і позбавили преференцій для постачальників зрідженого природного газу (СПГ).

При цьому в Мінекономрозвитку РФ визнали рішення СОТ позитивним, зіславшись на те, що рішення у трьох із шести пунктів спуперечки нібито були винесені на користь Росії.

Так, арбітри торгової організації визнали неправомірними вимогу ЄС продавати газ на біржі та 50% обмеження на постачання російського газу по газопроводу OPAL. Також СОТ стала на бік Росії в питанні про особливий порядок сертифікації газотранспортних операторів, контрольованих іноземними особами в Литві, Угорщині та Хорватії.

“Прийняті рішення у всіх трьох блоках заходів здатні поліпшити умови доступу російського природного газу на ринок ЄС, а також вирівняти умови конкуренції на ринку ЄС для російських постачальників послуг трубопровідного транспорту”, – прокоментували рішення в Мінекономрозвитку.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Росія пішла на обман Євросоюзу для побудови газопроводу “Північний потік-2″ в обхід України. Так, проектна компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут у виключній економічній зоні Данії, оскільки влада країни не надала дозвіл на укладання труб у своїх водах.

Проект “Північний потік-2″ передбачає прокладку двох газових ниток загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Дозвіл на будівництво вже видали Німеччина, Фінляндія і Швеція. 25 липня в Німеччині почали укладати перші труби в рамках будівництва.

Проти газопроводу виступають Україна та США. Зокрема, 11 липня на саміті НАТО президент США Дональд Трамп розкритикував енергетичну угоду між Берліном і Москвою та заявив, що Росія контролює Німеччину за допомогою енергетичних ресурсів.

При цьому раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна зробила важливий крок до енергонезалежності й тепер їй не потрібен газ із Росії.

Читайте всі новини по темі “ринок газу” на сайті “OBOZREVATEL”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>