РФ розмістить новітні ракетні комплекси на спірних островах

РФ розмістить новітні ракетні комплекси на спірних островах

Міністерство оборони Російської Федерації має намір розмістити новітні ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», а також безпілотники нового покоління, на спірних Курильських островах.

Про це заявив глава Міноборони РФ Сергій Шойгу, передає «Преса України».

«Проводиться планове переозброєння з’єднань і військових частин на Курильських островах. У поточному році тут будуть розміщені берегові ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», безпілотні літальні апарати нового покоління «Елерон-3», – розповів міністр.

Міноборони РФ протягом останніх років веде на Курильських островах активне військове будівництво. Ще в січні Шойгу заявив, що у 2016 році Збройні сили РФ планують завершити формування військової інфраструктури на цих територіях.

Як відомо, між Росією та Японією уже давно точиться суперечка за контроль над Курилами. Зокрема, Токіо, посилаючись на Трактат про торгівлю та кордони від 1855 року, заявляє про свої претензії на острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та архіпелаг Хабомаї. У той же час, позиція Москви полягає у тому, що Південні Курили ввійшли до складу СРСР за результатами Другої світової війни і російський суверенітет над ними не підлягає сумнівам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>