Саакашвілі не створює проблем для зовнішньої політики України …

Ситуація навколо колишнього глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі не впливає на зовнішню політику України.

Про це заявив глава українського МЗС Павло Клімкін журналістам в Баку, передає Інтерфакс-Азербайджан.

«Питання Міхеіла Саакашвілі для зовнішньої політики України не створює проблем. Іноді мої колеги в ЄС, особливо ті, хто знають Міхеіла Саакашвілі, запитують про його роль у внутрішній політиці. Але всі вони чітко підкреслюють, що це питання – внутрішня справа України», – підкреслив міністр.

Він також торкнувся питання про ситуації з громадянством Саакашвілі. «Зараз відповідне прохання Міхеіла Саакашвілі повинен розглядати український суд. Для мене буде некоректно коментувати це питання до його розгляду судом. Почекаємо юридичного рішення», – сказав глава МЗС.

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик повернувся 10 вересня. Він в’їхав на територію України через КП “Шегині”, що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП “Краковець”. Кордону він дістався автобусом та перетнув його незаконно разом із 60-ма особами. Деякі з них застосовували силу щодо прикордонників. Суд визнав політика винним у незаконному перетині українського кордону та зобов’язав заплатити 3400 гривень штрафу плюс судовий збір близько 300 грн. 

Міністерство юстиції України отримало запит від прокуратури Грузії на арешт і видачу Саакашвілі. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. 

Міхеїл Саакашвілі подав прохання про надання йому політичного притулку в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>