СБУ: До викрадення представників ОБСЄ причетні російські козаки

СБУ: До викрадення представників ОБСЄ причетні російські козаки

За словами отамана “Всевеликого війська Донського” Миколи Козіцина, всі свої дії стосовно утримання заручників він узгоджує з Москвою.


ОБСЕ

До викрадення представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яких було викрадено на сході України 29 травня, причетні російські козаки. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України (СБУ).

“СБУ встановлено безпосередню причетність російських козацьких структур до постачання зброї терористичним організаціям, що діють на сході України, а також до викрадення представників ОБСЄ 29 травня ц.р.” – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що, за словами отамана “Всевеликого війська Донського” Миколи Козіцина, всі свої дії стосовно утримання заручників він узгоджує з Москвою.

Нагадаємо, 2 травня в ОБСЄ заявили, що у них досі немає контакту з захопленими на Донбасі спостерігачами. “Ми не отримували жодних вимог”, – повідомив прес-секретар спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків.

За його словами, місія контактує з усіма компетентними структурами України для якнайшвидшого звільнення своїх спостерігачів.

У цілому, за словами Боцюрківа, ситуація з безпекою на сході України нестабільна, чим ОБСЄ дуже стурбована, у зв’язку з чим найближчим часом можна очікувати переформатування груп місії ОБСЄ.

За станом на сьогодні до складу місії входить 294 міжнародних спостерігачі.

Як відомо, перша група спостерігачів ОБСЄ зникла 26 травня ввечері у Донецькій області на кордоні з Луганською областю. “За останньою інформацією, вони перебувають в межах Донецької області та з ними все гаразд”, – повідомив раніше Боцюрків.

З другою групою зв’язок було втрачено 29 травня ввечері на блокпосту біля Сєвєродонецька Луганської області. За останньою інформацією, їх зупинили озброєні особи.

Всього у складі цих двох моніторингових груп місії ОБСЄ в Україні було 8 спостерігачів і один перекладач. З них у першій зниклій групі – громадяни Швейцарії, Естонії, Туреччини та Данії. Інформації про громадянство спостерігачів другої групи поки немає. За матеріалами: ZN.UA

Читайте також:

У Сєвєродонецьку під Луганськом 29 травня затримано групу спостерігачів ОБСЄ

ОБСЄ може перервати місію в Україні у разі загрози безпеці спостерігачів

США допоможуть українцям побудувати незалежну і процвітаючу країну

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>