Свідок розповів, хто і як з українських політиків платив Манафорту

Українські клієнти американського консультанта Пола Манафорта, серед яких були Борис Колесніков і Сергій Льовочкін, воліли платити йому через рахунки відкритих на Кіпрі фірм.

Про це у вівторок, 7 серпня, на суді повідомив Рік Гейтс, колишній партнер політтехнолога, який був радником президента-втікача Віктора Януковича, пише The Washington Post.

Напередодні, 6 серпня, Гейтс заявив, що в Україні Манафорт заробив “мільйони доларів”.

Під час засідання 7 серпня він розповів, хто і як українські клієнтів платив консультанту.

“Він зазначав, що українські бізнесмени хотіли, щоб ми відкрили банківські рахунки на Кіпрі”, – розповів Гейтс. За словами свідка, так клієнтам було простіше оплачувати їхні послуги.

Гейтс також назвав імена людей, на яких працював політтехнолог. Серед них: Борис Колесніков та керівник адміністрації Януковича Сергій Льовочкін. Гейтс зазначив, що українці використовували кіпрські компанії Telmar Investments і Dressler Holdings для виплат Манафорту.

За словами свідка, Telmar Investments контролював саме Льовочкін. Гейтс додав, що кіпрські компанії з колишнім партнером Манафортом вони використовували саме для приховування платежів від клієнтів і відходу від податків.

“У цих компаній не було співробітників. Мета цих компаній була приймати платежі і здійснювати платежі”, – сказав він.

За словами Гейтса, він бачив кілька угод, які укладали їхні кіпрські компанії. За однією з них Манафорту заплатили 1,1 мільйона доларів, за другою – 3 мільйони євро, повідомив свідок.

Гейтс також сказав, що Манафорт отримав спочатку 4 мільйони доларів, а потім 4 мільйони євро після того, як 2010 року Янукович був обраний на посаду президента України [свідок не уточнив дати і роки виплат, – ред].

Після його втечі на початку 2014-го політтехнолог працював з “Опозиційним блоком”, – уточнив свідок. Також Гейтс заявив, що компанія Манафорта у тому ж році “допомагала” Петру Порошенку [детальніше про це читайте тут].

В останній же раз гроші від українських клієнтів, як заявив свідок, надійшли на рахунки кіпрських фірм Манафорта в кінці 2014 року.


ВідеоУкраїнські політики платили Манафорту мільйони доларів через офшори

Сергій Льовочкін і Борис Колєсніков, Рінат Ахмєтов, Андрій Клюєв та Сергій Тігіпко платили мільйони доларів американському політтехнологу Полу Манафорту через кіпрський офшор. Про це на суді розповів ключовий свідок проти колишнього політтехнолога Януковича Рік Гейтс. Він багато років був правою рукою Манафорта і достеменно знає усі фінансові оборудки, які той проводив з українськими олігархами. 

Українські політики платили Манафорту мільйони доларів через офшори

Під час допиту свідка прокурор продемонстрував e-mail, отриманий Гейтсом в серпні 2015 року, в якому говорилося, що “Опозиційний блок” не зробив вчасно платежі за послуги політтехнологів. У цьому зв’язку свідок підтвердив, що після втечі Януковича надходження від українських клієнтів “істотно скоротилися”.

На суді Гейтс також повідомив, що 2014 року його і Манафорта попросили добровільно дати свідчення ФБР і українським слідчим, що вони і зробили. Як уточнив свідок, до того моменту більшість їхніх кіпріотських рахунків було закрито.

Після цього Манафорт попросив Гейтса зустрітися з Сергієм Льовочкіним, щоб “попередити його і дізнатись статус його української компанії”, оскільки багато платежів їм надходило саме від нього.

За словами свідка, він зустрівся з українцем у Франції.

Раніше повідомлялося, що в березні 2014-го команда Пола Манафорта, який перед цим працював на президента-втікача Віктора Януковича, обговорювала можливість консультування кандидата з ініціалами “ПП” і новоствореної політичної партії на президентських і парламентських виборах в Україні. Це випливає з доказової бази спецпрокурора США Роберта Мюллера, підготовленої у справі Манафорта.

Прес-секретар Порошенка не прокоментував ТСН.ua цю ситуацію. Соратник Порошенка Юрій Стець повідомив, що в штабі в 2014 році з цими людьми могли спілкуватися тільки три людини – він, Ігор Гринів і сам Порошенко. Однак ніхто з них з представниками Манафорта не зустрічався і пропозицій не отримував.

Пізніше в прес-службі АП прокоментували “Українській правді” інформацію про пропозицію співпраці з Манафортом.

“Команда Петра Порошенко ніколи не співпрацювала ні з Полом Манафортом, ні з його людьми. Пропозиції про співробітництво надходили серед інших, втім навіть не розглядалися”, – заявили в Адміністрації президента.


ВідеоМанафорт мав 30 банківських рахунків у трьох різних країнах

Колишній голова передвиборчого штабу Трампа та політтехнолог Януковича мав 30 банківських рахунків у трьох різних країнах. Усе для того, аби отримувати та приховувати гроші, зароблені в Україні. Про це заявив прокурор під час першого судового засідання у справі про банківські та податкові махінації Пола Манафорта. За роки співпраці із “Партією регіонів” Манафорт заробив кругленьку суму – понад 60 мільйонів доларів . 

Манафорт мав 30 банківських рахунків у трьох різних країнах

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>