Світова економіка втратить близько 28 трильйонів доларів через пандемію Covid-19 – МВФ

Протягом наступних п’яти років глобальна економіка втратить орієнтовно 28 трильйонів доларів через кризу, спровоковану пандемією коронавірусу.

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва на пресконференції у Вашингтоні.

“Протягом наступних п’яти років криза може коштувати, за наявними оцінками, близько $ 28 трлн втрат для ВВП”, – сказала Георгієва.

За її словами, за дев’ять місяців глобальна криза забрала життя понад мільйон людей і розгорнула глобальну економіку в зворотному напрямку. Різко зросли показники безробіття, бідності і істотно підвищився ризик для економік країн з низьким доходом.

“За останні пару місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо гіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до мінус 4,4% в цьому році”, – додала Георгієва.

Водночас Георгієва зазначила на позитивні новини.

“Ми бачимо безпрецедентні зусилля по розробці вакцини і ліків, ми бачимо дивовижні і скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки”, – зазначила глава фонду.

Крім того, світ почав вчитися тому, як жити з вірусом, каже Георгієва.

“Не дивлячись на те, що в наших прогнозах є величезна частка невизначеності, ми все ж припускаємо часткове і нерівномірне відновлення в 2021 році”, – продовжила Георгієва.

Нарешті, глава МВФ підкреслила, що глобальне економічне зростання в майбутньому році очікується на рівні 5,2% від ВВП.

Раніше в Міжнародному валютному фонді спрогнозували, що через шість років чисельність населення України скоротиться на один мільйон осіб. 

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>