Світова економіка скоротиться на 4,5% в 2020 – ОЕСР

У своєму останньому економічному прогнозі Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) вказала, що світова економіка скоротиться на 4,5% цього року. В червневому прогнозі організація очікувала гіршого результату – падіння на 6%, передає CNBC.

У перспективі ОЕСР очікує, що в 2021 році світова економіка зросте на 5%. Проте, прогноз «залишається невизначеним» через пандемію коронавіруса.

Багато країн наразі борються із зростанням числа інфекцій, в результаті яких влада може ввести нові обмеження в найближчі тижні, що посилить тиск на світову економіку.

«Обсяг виробництва швидко збільшився після ослаблення обмежувальних заходів і початкового повторного відкриття підприємств, але темпи відновлення світової економіки дещо знизилися за літні місяці», – заявили в ОЕСР.

В новому звіті організація також наголошує на «значних відмінностях» між різними країнами.

Очікується, що у червні показники Китаю, США і єврозони будуть кращими, ніж прогнозувалось до цього. Між тим, очікування щодо зростання в Індії, Мексиці та Південній Африці погіршилися.

ОЕСР очікує, що в 2020 році зростання Китаю складе 1,8%. КНР стане єдиною країною, за оцінками організації, в якій очікується зростання. Економіка США, як прогнозується, скоротиться на 3,8%, а єврозони – на 7,9%.

Картина є ще більш несприятливою для Індії, Аргентини, Великобританії, Південної Африки та Мексики, економіки яких, за прогнозами, впадуть більш ніж на 10%.

Нагадаємо: професор Австралійського національного університету Уоррік Маккіббін спрогнозував, що до 2025 року пандемія може коштувати світовій економіці близько $35 трлн.

США, Польща, Литва, Чехія і Україна 10 років готували сценарій знищення Білорусі – Лукашенко

Від Huawei відмовились своїх ж: китайські виробники також припинили постачати комплектуючі

Китай вперше запустив супутники за допомогою ракети морського базування

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>