Світова економіка цього року втратить трильйон доларів через вторгнення рф – The Economist

Економічні наслідки війни в Україні відчуваються у всьому світі. Російська агресія спричинила тиск на світові ціни на сировинні товари, посилила збої в ланцюжках поставок та сприяла зростанню інфляції у більшості країн світу. Світова економіка лише цього року втратить трильйон доларів через вторгнення росії в Україну.

Про це свідчать підрахунок видання The Economist.

Новий прогноз Economist Intelligence Unit (EIU) базується на припущенні, що бойові дії в Україні триватимуть щонайменше до кінця року. Оцінка глобального зростання погіршена на 1,4 процентного пункту до 2,8% у річному обчисленні. Іншими словами, війна в Європі зменшила прогноз світового ВВП на цей рік на трильйон доларів.

economist.comЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Дані EIU показують, що росія постраждає найбільше серед країн «Великої двадцятки». Поки що її економіка «напрочуд добре» витримала західні санкції, але до кінця 2022-го статус ізгоя призведе до скорочення економіки на 10% порівняно з початковою оцінкою зростання в 2,6%.

Загалом EIU знизила свої прогнози для 15 країн G20. Для Німеччини прогноз зростання знижено на два відсоткові пункти – до 1,2%, здебільшого через порушення ланцюжків поставок та сильну залежність країни від російських енергоресурсів.

Проте деяким країнам вдалося протистояти негативній тенденції. Прогноз щодо Саудівської Аравії зріс на три відсоткові пункти до 7,5% — найвищого показника в G20. Це завдяки тому, що прибутки від продажу нафти зросли через зростання цін на сировинні товари.

Прогнози річного зростання для Аргентини та Бразилії — двох найбільших виробників зерна в Латинській Америці — збільшилися на 1,3 та 1,2 процентних пункти відповідно.

У EIU наголошують, що у 2023 році глобальне зростання сповільниться ще більше, і небагатьом країнам вдасться уникнути економічних наслідків війни з росією.

Нагадаємо, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, зростання світової економіки сповільниться до 3,2% у 2022 році порівняно з квітневим прогнозом у 3,6%. За попередньою оцінкою, економіка України через війну скоротиться приблизно на 45%.

Директор МВФ Кристаліна Георгієва не відкидає можливу глобальну рецесію наступного року.


ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>