Світовий банк в три рази погіршив прогноз спаду економіки Росії

Світовий банк в три рази погіршив прогноз спаду економіки Росії

Зокрема, на думку банку, спад ВВП РФ у 2015 році становитиме 2,9%. У 2016 році російська економіка “насилу повернеться до позитивних показників”: СБ очікує зростання на 0,1%


экономика РФ России

<!–     –>

Світовий банк (СБ) більш ніж в три рази погіршив прогноз по динаміці ВВП Росії на 2015 рік з-за стабільно низьких цін на нафту: тепер очікується спад на 2,9% замість 0,7%, йдеться в доповіді СБ.

В кінці 2014 року міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв говорив, що, за попередніми даними, російська економіка в 2015 році може впасти на 3%, якщо ціна нафти буде триматися на рівні 60 доларів за барель.

Поки, проте, нафту значно дешевше цього рівня. У вівторок ціни на Brent і WTI оновили мінімуми з березня 2009 року – 46,4 долара і 44,2 долара за барель відповідно.

Офіційний прогноз МЕРТ по динаміці ВВП РФ на цей рік – спад на 0,8% при середньорічній ціні нафти 80 доларів за барель.

“Стійко низькі ціни на нафту послаблять економічну активність у країнах-експортерах”, – прогнозує СБ. Зокрема, на думку банку, спад ВВП РФ у 2015 році становитиме 2,9%. У 2016 році російська економіка “насилу повернеться до позитивних показників”: СБ очікує зростання на 0,1%.

У 2014 році, за оцінкою Світового банку, зростання економіки РФ сповільнилося до 0,7%. На думку організації, напружені відносини з Україною, санкції і падіння цін на нафту наклалися на структурний спад, хоча в останньому кварталі 2014 року – після різкого спаду в середині року – девальвація рубля і зростання державних витрат підтримали експорт та промислове виробництво.

Раніше СБ погіршив прогноз зниження ВВП України у 2015 році до 2,3% з 1%. При цьому темпи відновлення економіки України в 2016-2017 роках експерти банку оцінюють відповідно 3,5% і 3,8%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>