Світовий банк погіршив прогноз по спаду економіки Росії в 2015 …

Світовий банк погіршив прогноз по спаду економіки Росії в 2015 …

Світовий банк тепер очікує падіння економіки РФ на 2,9 % порівняно з 0,7 % спаду згідно з попереднім прогнозом.


Всемирный банк главный офис Вашингтон

<!–        2015   2,9 % –>

Світовий банк переглянув прогноз щодо зниження ВВП Росії в 2015 році до 2,9% проти падіння на 0,7% в минулому прогнозі, повідомляється в доповіді банку “Глобальні економічні перспективи”.

В 2016 експерти Світового банку очікують стагнацію економіки РФ на рівні + 0,1% зростання.

“Очікується, що прогнозований в 2015 році в Росії спад на 2,9% повернеться до незначних позитивних показників в 2016 році, коли зростання очікується на рівні 0,1%”, – наголошується в документі.

При цьому в СБ констатують, що поступове погіршення фінансових умов для Росії буде певною мірою зрівноважене невеликим підвищенням попиту в країнах зони євро, зниженням політичної напруженості і вигодами, які імпортери енергоносіїв отримають від зниження цін на них на міжнародних ринках.

За оцінкою СБ, в 2014 році економіка РФ зросла на 0,7%.

“Напружені відносини з Україною, санкції і падіння цін на сиру нафту наклалися на структурний спад, хоча в останньому кварталі 2014 року – після різкого спаду в середині року – девальвація рубля і зростання державних витрат підтримали обсяг експорту і промислового виробництва”, – говориться в доповіді.

СБ констатував значну втечу капіталу, втрату російськими корпораціями. які потрапили до санкційних списків, доступу до міжнародних ринків капіталу.

СБ також відзначив девальвацію рубля по відношенню до долара США більш ніж на 75% за період з січня по середину грудня 2014 року, незважаючи на неодноразове підвищення процентних ставок і здійснювані Центральним банком інтервенції на валютному ринку.

Раніше Світовий банк у своєму останньому звіті погіршив прогноз зниження ВВП України у 2015 році до 2,3% з 1%.

При цьому темпи відновлення економіки України в 2016-2017 роках експерти банку оцінюють відповідно у 3,5% і 3,8%.

За матеріалами: ТАСС

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>