Світовий банк погіршив прогноз росту української економіки на 2019 рік

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на квітневий огляд Світового банку.

Водночас Світовий банк зберіг свій прогноз зростання економіки України у 2020 році на рівні 3,4%. У 2021 році економіка України має зрости на 3,7%, зазначають у Світовому банку.

Водночас погіршився прогноз зростання економіки для всієї Східної Європи та Центральної Азії. Так, у Світовому банку вважають, що цього року ВВП цих країн зросте на 2,1% (раніше прогнозувалось, що зростання складе 3,1%).

Головною причиною погіршення прогнозів економічного зростання України та країн Східної Європи у Світовому банку вважають уповільнення темпів зростання світової економіки.

Зазначимо, що відповідно до офіційних даних Державної служби статистики України, ВВП минулого року зріс на 3,3%.

Нагадаємо, що за прогнозами Національного банку України, у 2019 році економіка має зрости на 2,5%. У Міністерстві економічного розвитку прогнозують зростання ВВП України у 2019 році на 3%, у 2020 році — на 3,1%, а у 2021 році — на 3,9%.

«У 2019 році, як і раніше прогнозувалося, зростання реального ВВП уповільниться до 2,5%. Це пов’язано з жорсткою монетарною політикою, необхідною для зниження інфляції до цілі, та стриманою фіскальною політикою, зумовленою погашенням значних обсягів державного боргу цього року», — повідомляли у Нацбанку.

Проте, попри негативний ефект, який висока облікова ставка робить на економічне зростання, там ухвалили рішення не знижувати її та залишили на рівні 18%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>