Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 45%

 

Валовий внутрішній продукт України за підсумками 2022 року може впасти на 45,1%, порівняно з попереднім роком.

Про це йдеться у прогнозі Світового банку.

Зазначається, що прогноз складено “за умов суттєвої невизначеності”.

Точніший ступінь економічного спаду залежатиме від тривалості та інтенсивності війни, що проводиться Росією.


@media shade and (min-width: 500px) {.w_banner { display: none;}}

Аналітики очікують на повільне відновлення української економіки. За їхньою оцінкою, у 2023 році ВВП країни зросте на 2,1%, у 2024 році – на 5,8%.

Інфляція у 2022 році становитиме 15%, роком пізніше – 19%, у 2024 році – 8,4%, випливає з прогнозу.

Війна та викликане нею переміщення осіб здатні суттєво позначитися на показниках бідності в Україні, наголошують експерти. Частка населення країни, що живе за межею бідності (для країн із порівнянними доходами цей поріг становить 5,5 долара на день), загрожує різко зрости – з 1,8% до 19,8%.

Водночас, ВВП Росії за підсумками року може скоротитися на 11,2%, вважають аналітики. Причиною тому вони називають суттєві наслідки введених проти РФ санкцій, зокрема скорочення внутрішнього попиту.

За оцінкою Світового банку, річна інфляція в Росії зросте з 9% у 2021 році до 22% у 2022 році і залишиться значно вищою за цільовий показник центрального банку.

На падіння ВВП поточного року аналітики очікують і в Білорусі – на 6,5%. На думку Світового банку, 2023 року білоруська економіка зросте на 1,5%, роком пізніше – на 1,6%.

Економічна правда

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>