Світ про нас

The Wall Street Journal

МВФ попередив у неділю, що нові українські законопроекти небезпечні для реформ, без яких країні не може бути наданий 40-мільярдний рятувальний пакет, інформує американське видання.

Україна вже встигла провести низку ключових реформ, яких вимагає фонд, але закон про борги в іноземній валюті та сім нових законопроектів можуть звести нанівець ці досягнення. Проекти законів, підготовлені «Батьківщиною», зокрема, передбачають індексацію зарплат, скасування податків для працюючих пенсіонерів, зниження відрахувань у казну локальними енергокомпаніями. Якщо ці ініціативи будуть втілені, вони додатково знизять ВВП України на 2% ще до кінця цього року і на 3,5% – у 2016 році.

«Законопроекти, що викликали невдоволення МВФ, наочно демонструють, що депутати охоче відмовляються від непопулярних реформ, щоб забезпечити втомленим українцям короткострокове полегшення, – мовиться у статті. – Це ставить під загрозу і без того ненадійні плани відновлення української економіки».

За прогнозами уряду, економіка України повинна скоротитися цьогоріч на 9,5%, а річна інфляція – досягти 48%.

 

Bild

Метою російських військ на сході України є навчання і підтримка в боєздатному стані сепаратистів, заявив екс-глава МЗС Швеції, а нині радник українського президента Карл Більдт в інтерв’ю німецькому таблоїду.

За словами Більдта, російські війська надають сепаратистам артилерійську підтримку, постачають розвіддані і допомагають з логістикою. Без участі російських військових в сепаратистів нічого б не вийшло. Одночасно по інший бік кордону розміщені регулярні бойові частини, які готові увійти в Україну, коли це буде необхідно.

Говорячи про цілі російської зовнішньої політики в Україні, Більдт припустив, що Путін хоче дестабілізувати її: «Я не можу сказати, чи є у нього плани наступати далі. Але я думаю, що він хоче дестабілізувати Україну і посварити Захід».

Колишній міністр закордонних справ Швеції висловився проти поставок озброєння в Україну. «Я думаю, що навчання – це найважливіше, що зараз можна зробити для підвищення рівня компетентності українських військ, – сказав він. – Проблема ж зі зброєю полягає в тому, що потрібен час, щоб навчити військових поводженню з нею».

 

Sueddeutsche Zeitung

«Російській владі стає все важче відправляти в Україну як добровольців добре підготовлених солдатів, незважаючи на тиражовані російським телебаченням сюжети про співвітчизників, що перебувають в небезпеці, і строго засекречену інформацію про бойові втрати», – пише німецька газета.

Так, російське інтернет-видання «Газета.Ru» повідомило про те, що відразу на кілька десятків російських солдатів заведені кримінальні справи за те, що вони дезертирували, не захотівши воювати в Україні. Цим військовослужбовцям загрожує від п’яти до десяти років в’язниці.

Обвинувачувані служили контрактниками в Майкопській розвідувальній бригаді, звідки їх перекинули на полігон у Ростовській області, що розташований поблизу українського кордону і контрольованого сепаратистами прикордонного пункту Новошахтинськ.

За офіційною статистикою Майкопського гарнізонного суду, за останніх півроку через самовільне залишення місця служби було винесено 62 обвинувальних вироки. При цьому за попередні п’ять років таких випадків було всього 35, йдеться у матеріалі.

 

The New York Times

У зоні АТО на боці української армії воює близько 30-ти добровольчих формувань, зокрема три ісламських батальйони, які «перекидають на найгарячіші ділянки», повідомляє американська газета.

Командир одного з таких формувань, названого на честь Шейха Мансура, заявив: «Ми ніколи не уникали війни з Росією і ніколи не станемо цього робити». Сказав, що добре ладнає з націоналістами, тому що вони, як і він, люблять свою батьківщину і ненавидять росіян. Також повідав, що ні він, ні його бійці не носять важку броню: «Ми віримо в Бога, так що бронежилети нам не потрібні».

«Батальйони імені Шейха Мансура і Джохара Дудаєва в основному складаються з чеченців, але є в них мусульмани і з інших частин пострадянського простору, наприклад, узбеки і балкарці. У третій підрозділ під назвою «Крим» входять в основному кримські татари», – мовиться в статті.

 

«За загальним визнанням, чеченці – цінні бійці, – йдеться у матеріалі. – Українські командири звеличують їх як відмінних розвідників і снайперів… Крім того, чеченці славляться майстерною організацією засідок і нальотів».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>