Серед загиблих в Ту-154 – нагороджені "за Крим" журналісти та лікар, що "не помічала" росіян в Донецьку

Про це свідчать списки пасажирів літака, оприлюднені міністерством оборони РФ.

Зокрема, знімальна група телеканалу НТВ, що направлялася в Сирію військовим літаком,відома через свою участь у медійній підтримці РФ в періоду анексії Криму.

Так кореспондент програми “Чрезвычайное происшествие” Лужецький Михайло Володимирович та оператор Пестов Олег Мельсович, як свідчить низка повідомлень від 2014 року, були включені до переліку представників ЗМІ, що нагороджені орденом “За заслуги перед вітчизною” за висвітлення  “повернення Криму”.

Водночас, офіційних повідомлень про це немає – перелік нагороджених не оприлюднювався Кремлем, хоча церемонія мала місце 14 та 19 травня і її проведення підтверджується фото звітами учасників.

Чи були задіяні інші журналісти у військових операціях РФ в Україні, наразі невідомо. Не всі представники ЗМІ були досвідченими військовими кореспондентами – зокрема, кореспондент Першого каналу Дмитро Рунков працював на каналі лише рік і випускав репортажі про цивільне життя.

Також серед загиблих у авіакатастрофі – виконавчий  директор фонду “Справедлива допомога” Єлизавета Глинка, відома ЗМІ як “Доктор  Ліза” через свою діяльність в окупованому Донецьку. Зокрема, вона багаторазово робила заяви про відсутність російських військових на Донбасі. “Як людина, що регулярно буває в Донецьку, я підтверджую, що там немає російських військ, подобається це кому-небудь-чути чи ні”, – заявляла, зокрема, вона.

Ансамбль пісні і танцю російської армії імені Александрова, 64 учасники якого також перебували на борту Ту-154, є найбільшим творчим колективом Російської Армії. У 2014 році він виконав пісню “Ввічливі люди”, присвячену російським солдатам, які брали участь у анексії Криму, дав концерт у Севастополі.

  • Літак російського Міноборони Ту-154 зник з радарів вранці в неділю незадовго після вильоту з Сочі. На борту, за останніми даними, перебувало 92 людей, включаючи журналістів і Ансамбль пісні і танцю імені Александрова. Артисти прямували до Сирії, де повинні були виступити з концертом на авіабазі “Хмеймім” і привітати військовослужбовців РФ з новорічними святами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>