"Серйозна помилка": Обама розкритикував рішення Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном

Колишній президент США Барак Обама назвав помилковим рішення свого наступника Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном.

“Я вважаю, що рішення поставити угоду під загрозу без будь-якого її порушення з боку Ірану є серйозною помилкою”, – сказав Обама у своїй заяві, передає Reuters.

Екс-президент США зазначив, що іранська угода значно відкотила назад ядерну програму Тегерана і була зразком можливої майбутньої угоди з Північною Кореєю.

“Саме тому сьогоднішнє рішення є настільки помилковим”, – сказав Обама.

Колишній голова Білого дому додав, що відмова від ядерної угоди з Іраном відвертає США від своїх найближчих союзників. Окрім того, над досягненням цієї угоди працювали провідні американські дипломати, науковці та спецслужбовці.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у вівторок, 8 травня, оголосив про вихід своєї країни з ядерної угоди з Іраном. За його словами, Вашингтон відновить санкції проти Тегерану. Підписуючи меморандум про вихід з ядерної угоди, Трамп назвав Іран провідною державою-спонсором тероризму, а саму угоду – “недосконалою у своїй основі”. Його рішення засудили ООН, Євросоюз, західні країни і Росія. Натомість вихід США із угоди підтримав Ізраїль. 

Президент США Дональд Трамп неодноразово гостро критикував ядерну угоду з Іраном, підписану за президентства Барака Обами. Між тим Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) неодноразово заявляло у своїх щоквартальних звітах, що Іран не збагачував уран вище допустимого рівня. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>