Сміття зі Львова можуть вивозити за кордон

У разі, якщо полігони на території України не прийматимуть сміття зі Львова, його можуть почати вивозити за кордон, зокрема до Польщі.

Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий на брифінгу 19 січня, повідомляє Zaxid.net.

За його словами, Львів уже 8 місяців перебуває у сміттєвій “блокаді”.

Мер наголосив, що часто вантажівки з Львівським сміттям в інших областях зупиняє поліція і супроводжує назад до Львова, аби вони не могли вивантажити відходи на полігонах.

Садовий зазначив, що якщо така ситуація збережеться, збрекетоване сміття зі Львова можуть почати вивозити до інших країн.

“Я вчора говорив з нашими містами-партнерами і очікую від них інформації. Зокрема, у нас в Польщі є десять міст-партнерів, всі не проти приймати львівське сміття. Тобто сміття запакуємо, відвеземо за кордон, там його перероблять”, – сказав львівський міський голова.

Садовий не назвав переліку іноземних міст, до яких можуть вивозити львівське сміття. Утім, до польських міст-партнерів Львова належать Вроцлав, Жешув, Краків, Лодзь, Люблін, Перемишель.

17 січня міський голова Перемишля Роберт Хома говорив, що Садовий звертався по допомогу щодо вивезення сміття:

“Коли я повертався з кордону (після того, як СБУ заборонила Робертові Хомі в’їзд в Україну – ред.), зателефонував до мене мер Львова. Дякував за привітання, які я йому надіслав. Питав, як у мене справи. Напевно, ми б зустрілись у консульстві у Львові. Він мав до мене конкретну справу – щоб я допоміг йому із вирішенням проблеми з вивезенням сміття у Львові”.

19 січня під час позачергового засідання сесії Львівська міськрада затвердила перелік ділянок для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття в кожному районі Львова. Тверді побутові відходів перевантажуватимуть за адресами:

Сихівський, Галицький райони – вул. Стрийська, 193;

Залізничний район – вул. Городоцька, 280;

Личаківський район – вул. Пластова, 13;

Шевченківський район – вул. Шевченка, 327-г;

Франківський район – вул. Персенківка, 19.

У Львові з початку року загострилась ситуація з вивезенням сміття. 2 перевізники вичерпали можливості для вивезення сміття, інші 4 мають складнощі з вивезенням ТПВ.

Садовий заявив, що Львів – на порозі надзвичайної екологічної ситуації. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>