«Соросята вбили економіку»: опублікували другу частину прослуховування прем’єра Гончарука

На сервісі YouTube з’явилася друга частина прослуховування наради в прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Вона опублікована на каналі «Як обдурити президента».

Перша частина аудіо вже наробила багато галасу. Зокрема, чоловік з голосом, схожим на Гончарука, каже неоднозначні слова на адресу Володимира Зеленського. А саме, що у президента «примітивне розуміння економічних процесів».

Кабмін навіть змушений був випустити офіційну заяву, в якій повідомив, що інформація про відставку Гончарука, чутки про яку з’явилися після публікації аудіо, не відповідає дійсності.

Страна записала стенограму другої частини прослуховування наради Гончарука та інших топ-менеджерів. Гончарук каже, що у них «планів немає», владу звинуватять в «нищенні економіки». Згадуються також довгоочікувані зимові премії, які керівництво країни якраз отримало.

Стенограма наради у Гончарука. Частина друга

«Ось у нас в четвертому кварталі просяде економічне зростання. Було 4 і 4. А зараз буде, за деякими оцінками, 2. І (прозвучать заяви): вбили економіку реформи ці, як сказати, соросята. При міцних господарниках було 4 і 6. А прийшли соросята і економіка росте до 2 і вниз. І нічого нікому не доведеш», – говорить Гончарук російською мовою, маючи на увазі відсотки зростання ВВП.

Прем’єр-міністр продовжує: «І ось це все створює відчуття у президента, що ситуація неконтрольована. Ми не розуміємо. У нас немає планів. А у вас його реально немає».

«По бюджету я не розумію, як правильно. Рішення немає», – зазначає прем’єр.

Далі каже Катерина Рожкова, перший заступник голови Нацбанку: «Давайте шукати рішення питань, які є. У глобальному вимірі все добре». Міністр фінансів Оксана Маркарова доповнює її: «Незрозуміло нікому, крім нас».

«Ми не можемо намалювати економічну політику. У нас цілі міністри для цього в міністерствах. Ми з Тимофієм … (Тимофій Милованов, міністром економіки, – Ред.). Давайте зробимо трьохрічний, п’ятирічний …»

Вклинюється Маркарова: «Якщо ми продовжуємо робити … Тобто наша політика полягає в тому … Раз, два, три. Тобто в концесії» (договір між власником та інвестором про вкладення грошей в об’єкти майна, – ред.).

Рожкова відповідає: «Наше завдання – забезпечити марокоекономічну стабільність. Вона вже є. Ось ці речі показати. Тоді, напевно, можна буде сказати: «Ми йдемо приблизно таким шляхом».

До розмови підключає Тимофій Милованов: «Як ми відповімо на питання: курс посилився, а … Я не розумію».

Катерина Рожкова каже: «Давай відверто теж говорити, що такі речі, як курс і інфляція, впливають на економіку … Можливо, хороша ідея знаєш у чому? Взяти країну, схожу на нас. Ну, наприклад, є сильний потенціал в армії… ».

Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб: «Аргентина?»

Рожкова: «Ні. Аргентина – якраз Данилишину за сценарієм йти … Взяти і подивитися, як змінювалися економіки і як зараз. Я не знаю … Австралія».

Співрозмовниця (у прослуховуванні вона вказана як Юлія Ковалів, заступник голови Офісу президента України, але вона потім спростувала свою участь): «Я прошу вибачення. Просто ми говоримо про а-ля економічну стратегію. Про зміни. Нічого, що нам потрібно робити, ми не обговорювали. І це мені здається ключовим: що нам потрібно зробити в економічній політиці».

Вона продовжила: «Навіть план, який заступники подавали в міністерствах до програми дій уряду … Там переважно написано: «податкові пільги, податкові пільги». Якщо ми це запровадимо, нас МВФ …»

Її перебиває Маркарова: «І на зиму претендувати на купу премій».

Знову говорить Рожкова: «Ну, дивіться, макро – раз. Умовно. Що ми можемо зробити – два. Щодо всього іншого, що ми називаємо імпортозаміщенням і так далі… Ось його можна по-різному будувати. Питання зараз у чому: якщо ми на цьому зійдемося, то багато речей [будуть залежати] від наших комунікацій … Коли ми почнемо про це говорити … Знаєте ж, люди вони … У них починає змінюватися мислення, це правда».


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>