Стала відома причина швидкого потепління в Арктиці – РБК

Фото: Арктика (pixabay.com/derwiki)

Вчені з’ясували, чому над Арктикою занадто швидко нагрівається атмосфера

Міжнародна група кліматологів виявила причину, через яку атмосфера над Антарктидою нагрівається значно повільніше, ніж над Арктикою. Вчені з’ясували, що причина повільного нагрівання повітря над Антарктидою полягає у великій середній висоті поверхні континенту (2,5 тисячі метрів відносно рівня моря).

Фахівці провели комп’ютерне моделювання, яке показало, що зменшення середньої висоти материка призвело б до посилення реакції клімату на зростання концентрації парникових газів над континентом, що провокує швидке підвищення температур. За словами дослідників, подібні зміни стимулюють процеси теплопереносу в атмосфері від екватора до південного полюса.

Вчені переконані, що саме ці процеси відповідальні за те, що відбувається в Арктиці, де рівень поверхні відносно моря значно нижчий, ніж в Антарктиді. Це пояснює той факт, що температура повітря в північній півкулі росте набагато швидше (до двох разів), аніж у південній.

За словами експертів, раніше відомі чинники, відповідальні за різні темпи потепління в Арктиці й Антарктиці (насамперед, зменшення частки відбитого світла через танення льодів), також дають свій внесок в глобальне потепління.

Оскільки з плином часу рівень поверхні Антарктиди щодо моря знижується, вчені вважають, що температура повітря над материком буде рости швидше, ніж зараз.

До речі, стало відомо, скільки видів тварин постраждали від глобального потепління.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.

Messenger


Telegram


Chrome

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>