Стали відомі подробиці удару “матір'ю всіх бомб” по бойовиках ІД в Афганістані

США застосували “матір всіх бомб”, щоб зменшити простір для операцій бойовиків ІД проти американських військових радників та афганських сил безпеки.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Ми поцілили по системі тунелів та печер, які використовували бойовики ІДІЛ для вільного пересування, що полегшувало їм наведення вогню по американських військових радниках та афганських силах у цьому районі”, – прокоментував застосування незвичного виду зброї речник Білого дому Шон Спайсер.

Він підкреслив, що “Сполучені Штати сприймають боротьбу з ІДІЛ дуже серйозно”.

В.о. речника Держдепартаменту США Марк Тонер зазначив, що рішення було зважене. Атаку здійснили після низки обговорень з афганським урядом.

Атака є частиною поточних зусиль США в боротьбі з Талібаном, а також з осередками ІДІЛ та Аль-Каїди на території Афганістану. “І це триватиме далі”, – зауважив Тонер.

Нагадаємо, що раніше США застосували надпотужний боєприпас GBU – 43, відомий як “мати всіх бомб”. Бомба має GPS-навігацію і важить майже 9,8 тонни. Вона вперше була випробувана у березні 2003 року, всього за кілька днів до початку війни в Іраку.

Застосування GBU-43 – друга гучна військова операція при президентові Дональдові Трампі. Минулого тижня за його вказівкою американські військові випустили 59 ракет “Томагавк” по сирійській авіабазі Шайрат, з якої, на думку Пентагону, 4 квітня здійснювалася хімічна атака на місто Хан-Шейхун. В результаті атаки загинули щонайменше 72 людини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>