США виділяють Україні ще $ 28 мільйонів

Гуманітарну допомогу скерують потерпілим від інтервенції Росії.

Сполучені Штати нададуть понад 28 мільйонів додаткової американської гуманітарної допомоги для підтримки сотні тисяч соціально незахищених людей, потерпілих від російської агресії на сході України і російської окупації та анексії Криму. Разом з цим оголошеним додатком гуманітарна допомога від США з моменту початку кризи становить загалом понад 112 мільйонів американських доларів, йдеться в повідомленні посольства Штатів. 

“Оголошена сьогодні сума включає в себе майже 17 мільйонів доларів від Американської агенції з міжнародного розвитку (далі: USAID), 12 мільйонів з яких надані Бюро USAID із забезпечення екстреної допомоги іноземним країнам і будуть спрямовані до ЮНІСЕФ, Управління ООН з координації гуманітарних питань, а також низці міжнародних неурядових організацій, котрі допомагатимуть переміщеним сім’ям із притулком, забезпеченням водою й санітарними умовами, грошовими виплатами, а також з невеличкими проектами щодо зайнятості і заробітку, і координуватимуть гуманітарні справи та інформацію щодо них. Решта 5 мільйонів доларів – від Офісу USAID з надання продовольства заради миру – надаються Всесвітній продовольчій програмі ООН для того, щоб задовольнити нагальні потреби у харчуванні найуразливіших груп населення серед внутрішньо переміщених осіб, репатріантів і потерпілих від конфліктів, зокрема сімей, де годувальниками є жінки, літніх людей та інвалідів”, – розповіли в диппредставництві. 

Крім того, до коштів, оголошених сьогодні, також належать 11 мільйонів доларів від Бюро Держдепартаменту США у справах народонаселення, біженців і міграції які будуть надані Міжнародної організації з міграції, Фонду ООН з народонаселення, а також іншім міжнародним гуманітарним організаціям. 

“Оголошена сьогодні допомога дає змогу задовольнити основні потреби тисяч незахищених людей, забезпечуючи їх необхідними медикаментами, ковдрами, предметами гігієни і продуктами харчування. Ці кошти також поліпшать доступ до послуг з охорони здоров’я і слугуватимуть ресурсами для запобігання ґендерному насильству та боротьби з ним”, – йдеться в повідомленні. 

У посольстві США нагадали, що за найостаннішими оцінками Організації Об’єднаних Націй, понад 3,1 мільйона людей в Україні, в тому числі багато дітей, інвалідів та осіб похилого віку, належать до уразливих груп населення і мають потребу в їжі, воді, житлі, медичних послугах, охороні здоров’я й інших елементарних речах.

Нагадаємо, у квітні повідомлялося, що США виділять на підтримку Нацгвардії та Держприкордонної служби близько 50 млн доларівГроші витратять на закупівлю обладнання та проведення реформи системи управління.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>