США влаштує лише повне відновлення цілісності України – держсекретар

З такою заявою виступив у вівторок у Вашингтоні державний секретар США Рекс Тіллерсон, виступаючи в Центрі Вілсона на тему союзу США і Європи, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати визнають, що війні в Україні, де люди досі гинуть щодня, має бути покладений край. Ми неодноразово закликали Росію стати на шлях миру, виконавши її зобов’язання, визначені Мінськими домовленостями. Будь-яке рішення щодо цієї війни, яке не приведе до повної незалежності, суверенітету й територіальної цілісної України, є неприйнятним”, – наголосив глава зовнішньополітичного відомства США.

Тіллерсон підкреслив, що Сполучені Штати і Європа “стоять пліч-о-пліч з 2014 у протистоянні російській агресії”, запроваджуючи скоординовану політику санкцій. 

Він заявив, що трансатлантична спільнота не миритиметься з порушеннями Росією міжнародного права. “Ми сподіваємось, що Росія зробить кроки до відновлення повного суверенітету й територіальної цілісності України, а також виконає в повному обсязі свої зобов’язання відповідно до “Мінська”, дозволивши нам розпочати процес відновлення нормальних відносин”, – зауважив глава Держдепу.

Водночас він підкреслив, що політика санкцій США стосовно Росії залишається незмінною. 

“Я чітко заявляю: санкції, пов’язані з Мінськими домовленостями, залишатимуться чинними, поки Росія не змінить свої дії, що призвели до їх запровадження”, – наголосив державний секретар США.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>