США закликали Китай і РФ до нових заходів щодо КНДР у зв'язку з черговим запуском ракети

Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Китай і Росію вжити конкретних кроків щодо Північної Кореї, які б демонстрували нетерпимість до ракетних пусків.

“Китай і Росія повинні заявити про свою нетерпимості до цих безрозсудним ракетних пусків, зробивши прямі дії зі свого боку”, – заявив держсекретар.

В заяві глави держдепартаменту сказано, що “Китай постачає Північній Кореї більшу частину своєї нафти, а Росія найбільше експлуатує примусову працю північних корейців”.

Як повідомлялося, КНДР в п’ятницю здійснила черговий ракетний пуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з Пхеньяну, пролетіла 3,7 тис. км, досягнувши максимальної висоти польоту в 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР полетіла над японською територією і впала в Тихий океан в 2 тис. км від мису Эрімо на Хоккайдо.

Радбез ООН знову екстрено збереться у зв’язку з новим ракетним пуском КНДР. Засідання пройде в закритому режимі.

Нагадаємо, що 11 вересня Рада Безпеки ООН у понеділок одностайно ухвалила резолюцію, яка посилює санкційний режим проти КНДР. Це відповідь на ракетне випробування, зроблене Північною Кореєю 2 вересня.

Резолюція передбачає обмеження на закупівлю нафтопродуктів: КНДР буде дозволено купувати до 2 млн барелів на рік, що, ймовірно, призведе до зниження імпорту Північною Кореєю нафтопродуктів на 10%. Обмежується також імпорт сирої нафти на рівні останніх 12 місяців і запроваджується заборона на постачання в країну зрідженого природного газу і газового конденсату.

Крім того, сильно вдарить по КНДР заборона на експорт північнокорейського текстилю, який у минулому році приніс цій країні виручку в розмірі 752,5 млн доларів.

Також резолюція забороняє країнам ООН видавати нові дозволи на роботу для робітників з Північної Кореї.

У відповідь на посилення санкцій у Пхеньяні знову пригрозили США “великим болем” в історії, а потім пообіцяли “втопити” і Японію.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>