США заявили, що двері у НАТО відчинені

США заявили, що двері у НАТО відчинені


Сполучені Штати Америки підтримують політику приєднання до НАТО для країн, які хочуть приєднатися до спільних зусиль у забезпеченні євроатлантичної безпеки.

Про це заявила у вівторок, 23 грудня, представник Держдепартаменту США Марі Харф, коментуючи прийняття парламентом України рішення про позаблоковий статус.

“Ми повністю підтримуємо політику відкритих дверей альянсу”, – зазначила Харф.

Вона зазначила, що політика НАТО залишається послідовною, і “країни готові зробити свій внесок у безпеку євроатлантичного простору, вітають один одного в подачі заявок на членство”.

Кожна заявка буде розглядатися, підкреслила Харф, і будь-яке рішення про потенційне членство в НАТО, в тому числі щодо України, буде прийматися країнами Альянсу.

Верховна Рада прийняла президентський законопроект №1014-3 “Про внесення змін у деякі закони України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості” за основу і в цілому. Документ скасовує оголошений у 2010 році позаблоковий статус як не виправдав себе, і повертає Україну на шлях євроатлантичної інтеграції.

0

464

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>