США можуть ввести санкції проти "Північного потоку-2"

У США намагаються не допустити реалізацію проекту “Північний потік-2″ і не виключають введення санкцій проти компанії Nord Stream 2, яка займається будівництвом даного газопроводу. Про це заявила представник Держдепартаменту США Сандра Удкирк в Берліні, пише liga.net з посиланням на повідомлення Spiegel Online.

За її словами, США розраховують, що проблему можна вирішити дипломатичним шляхом. “Ми будемо щасливі, якщо проект не буде реалізований”, – сказала представник Держдепу.

Також Удкирк сумнівається, що переговори щодо транзиту між Росією і Україною можуть бути успішними.

За її словами, опір США “Північному потоку-2″ має економічні і геополітичні причини, зокрема, США хочуть продавати Європі скраплений газ.

Повідомлялося, що в Німеччині стартувало будівництво німецької ділянки газопроводу “Північний потік-2″. У місті Лубмін федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія на наземному стикувальному пункті майбутнього газопроводу на площі близько шести гектарів почалися роботи з викопування котловану фундаменту для газової приймальної станції.

21 березня депутати Європарламенту підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті. У Брюсселі зазначили, що проект “Північний потік-2″ не відповідає нормам Третього енергетичного пакету ЄС, оскільки повністю належить російському “Газпрому”.

Проти будівництва “Північного потоку-2″ зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі і Эстониии.

Нагадаємо, що система “Північний потік-2″ складається з двох паралельних віток трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка “Битва за транзит, або “Північний потік-2″ як яблуко розбрату” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>