США розкритикували вибори на Кубі й нагадали новому кубинському лідеру про права людини

Державний департамент США вказав на необхідність підвищення рівня життя та покращення ситуації з правами людини на Кубі. В американському зовнішньополітичному відомстві висловили сподівання, що новий глава Куби Мігель Діас-Канель робитиме кроки в цьому напрямку.

“Новий глава Куби повинен робити конкретні кроки, щоб поліпшити життя кубинців, поважати права людини, припинити репресії і надати быльші політичні та економічні свободи. Ми закликаємо Діаса-Канеля слухати і відповідати на запити громадян Куби про більш процвітаючу, вільну і демократичну Кубі”, – сказано в заяві Держдепартаменту, поширеній у четвер, 19 квітня.

У Вашингтоні заявили, що підтримують народ Куби “у спробі створити більш демократичну і вільну Кубу”, а також розкритикували виборчий процес в цій державі, вказавши на відсутність у кубинських громадян здійюйснювати будь-який вплив на його результати.

У Держдепартаменті також висловили впевненість, що колишній голова Державної Ради Куби і чинний керівник Комуністичної партії Рауль Кастро продовжить здійснювати серйозний вплив на політичні процеси в країні.

Національна Асамблея народної влади Куби 19 квітня практично одноголосно проголосувала за призначення Мігеля Діаса-Канеля головою Державної Ради. Його кандидатуру підтримали 603 з 604 депутатів кубинського парламенту.

Голова Комуністичної партії Куби Рауль Кастро пообіцяв покинути цей пост в 2021 році і передати його Діасу-Канелю.

З 2008 року головою Держради був Рауль Кастро, до цього більше 40 років цю посаду обіймав його старший брат Фідель. Голова Держради є одночасно главою кубинського уряду і верховним головнокомандувачем.

Лідер кубинської революції Фідель Кастро помер 25 листопада 2016 року у віці 90 років. За десять років до смерті він відійшов від політики і відмовився від державних і партійних посад за станом здоров’я.

Детальніше про Фіделя Кастро читайте в матеріалі Олекси Підлуцького “Фідель Кастро: остання надія комунізму” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>