Сікорський і низка міністрів Польщі підуть у відставку – Gazeta …

Прем’єр-міністр оголосила, що міністри з її команди підуть з посад через скандальне прослуховування урядовців.


Радослав Сікорський

<!–    . –>

 Голова Сейму Польщі Радослав Сікорський піде у відставку. Про це сьогодні оголосила прем’єр-міністр Ева Копач.

“В мене буда тяжка розмова зі спікером Сейму Сікорським. Він заявив, що залишить свою посаду”, – цитує прем’єра Gazeta Wyborcza

Вона також оголосила про відставку трьох міністрів з її команди: Бартоша Алуковича, Анджея Бєрнарта і Влодзімєжа Карпінського. Причиною їхнього звільнення з посади стала кримінальна справа щодо прослуховування уряду Польщі. Саме ці міністри стали жертвами таємного стеження.

Також у відстаку підуть віце-прем’єр-міністри Рафаль Баняк, Станіслав Гавловський і Томаш Томчикевич. Копач додала, що відповідальність за погану роботу спецслужб взяв на себе голова Cлужби безпеки Яцек Чикоцький.

За словми Копач, скандальне розслідування “має негативний вплив на державу” в той час, як слідство досі не знайшло винних.

“Єдиним результатом розслідування, яке тривало цілий рік, став величезний звіт. Це підриває довіру до прокуратури. Вважаю, що єдиний спосіб розібратися у ситуації – це створити нову прокуратуру з новим Генеральним прокурором”, – сказала Копач. 

Крім того, вона пояснила, що міністри, голоси яких з’явилися за шпигунських записах, пішли у відставку через майбутні парламентські вибори. Вони не хочуть обтяжувати свою партію кримінальними справами.

Скандал з прослуховуванням міністрів спалахнув минулого року. В пресу потрапили записи низки міністрів уряду Польщи, в тому числі і тодішнього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який не дуже добре висловлювався про відносини з США.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>