Телеканал «СТБ» оштрафували на 1,65 млн грн за нанесення моральної шкоди дітям

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення наклала на популярний телеканал «СТБ» (ПрАТ «МІЖНАРОДНИЙ МЕДІА ЦЕНТР – СТБ») штраф у розмірі 10% від суми ліцензійного збору – 1 654 688,00 грн.

Про це у Facebook повідомив член Нацкомісії Сергій Костинський.

Моніторингами Нацради зафіксовано, що деякі анонси та епізоди передач «МастерШеф», «Хата на тата», «Битва екстрасенсів», «Один за всіх», що містять сцени жорстокості, насильства, непристойні слова та жести тощо, і транслювалися в час доступний для дітей.

Загалом, ці передачі могли переглядати в різний час від 17,8 тис. до 819 тис. підлітків.

Всі епізоди, на думку експертів Асоціації психологів України, Жіночого консорціуму України, Незалежної медійної ради та Громадської ради при НацРаді, формують звикання дітей до проявів жорстокості, насильства, брутальних висловів, що може призвести до тяжких психічних наслідків.

Таким чином, зафіксовано порушення частини 2 статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»: не допускається використання телерадіоорганізацій для: трансляції програм або їхніх відеосюжетів, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків, якщо вони мають змогу їх дивитися.

Минулого року за аналогічні порушення СТБ отримав від Нацональної ради санкцію «попередження».

Зафіксувавши нові порушення, констатуємо, що телекомпанія не виконала рішення регулятора. Таким чином, згідно із законом, Національна рада застосувала санкцію «штраф».

 

Разом з тим, за результатами планової перевірки та позапланової перевірки «СТБ» щодо резонансної передачі «Битва екстрасенсів» ухвалені рішення «взяти до відома».

Останнє рішення ухвалено через декілька чинників:

1) на формі з камуфляжним забарвленням відсутні військові знаки розрізнення за допомогою яких цих учасників можна було би ідентифікувати як співробітників органів чи військовослужбовців держави-агресора або будь-якої іншої країни.
2) Сюжет передачі безпосередньо або опосередковано не пов’язаний з діяльністю органів держави-агресора, радянських органів безпеки.
3) У сюжеті передачі ні безпосередньо, ні опосередковано не заперечується та не ставиться під сумнів територіальна цілісність України, не виправдовується та не подається в позитивному світлі окупація території України, акти агресії з боку інших держав, розв’язування війни, не пропагується винятковість, зверхність або неповноцінність осіб за ознаками їх релігійних переконань, належності до певної нації або раси, статі, майнового стану, соціального походження.

Також взято до уваги, що керівництво телеканалу «СТБ» визнало та принесло публічні вибачення за помилку, й звільнило співробітників, відповідальних за створення цього інциденту.

Раніше повідомлялося, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «СТБ» у зв’язку з показом програми «Битва екстрасенсів» російського виробництва за участю російських військових, які воювали на боці так званих «ДНР/ЛНР» на Донбасі.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>