Топ-менеджерів "Нафтогазу" і ОПЗ затримали за підозрою в розтраті

Затримані перший заступник голови “Нафтогазу” Перелома і заступник директора ОПЗ Щурик.


ОПЗ припортовый завод

<!–        , 250     "" –>

Двоє топ-менеджерів НАК “Нафтогазу України” та “Одеського припортового заводу” затримано у зв’язку з підозрою у вчиненні розтрати грошових коштів ОПЗ в особливо великих розмірах, повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заступник генпрокурора Назар Холодницький.

Затримані – перший заступник голови правління “Нафтогазу” Сергій Перелома, який також є головою наглядової ради ОПЗ, а також заступник керівника ОПЗ Микола Щурик.

“На даний момент ухвалено рішення про повідомлення зазначених осіб про підозру. Тривають обшуки”,- сказав Холодницький на брифінгу в четвер, 14 липня.

“Розслідується головний провадження за фактом протиправних дій з ОПЗ за ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 364 КК. У цьому виробництві отримано достатньо доказів для повідомлення про підозру у розтраті коштів зазначеного підприємства в особливо великому розмірі двома досить високопоставленим чиновникам”, – зазначив головний антикорупційний прокурор.

За його словами, в ході судового розслідування було встановлено, що в травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК “Нафтогаз України”, який одночасно є головою наглядової ради ОПЗ Сергія Переломи виник умисел розтрати коштів зазначеного товариства на користь “Укрнафти” (Перелому також є членом наглядової ради цієї напівдержавної компанії, контрольний пакет якої належить НАКу, а ще близько 43% акцій контролює олігарх Ігор Коломойський, раніше претендував на купівлю ОПЗ).

Керівник САП розповів, що через компанію “Енергоальянс” була здійснена закупівля природного газу на суму 250 млн грн за необґрунтовано завищеними цінами відносно середньоринкових.

“Через компанію “Енергоальянс”, яка, як ми бачимо, в наших матеріалах за договорами прикріпленим до справи, за договорами про спільну діяльність, через зазначене підприємство було здійснено закупівлю природного газу на суму 250 млн грн і саме через компанію “Енергоальянс” було імпортовано за завищеною ціною у порівнянні із середньою ціною на ринку, з яких 3% від загальної суми закупівлі повинні були залишитися на рахунках зазначеного приватного підприємства, а інші з залишку, остаточно перерахованих коштів повинні були надійти на рахунки ПАТ “Укрнафта”, – розповів Холодницький.

За його словами, для реалізації такого умислу Перелому вступив в зговор з Щуриковым.

“В період з травня по грудень 2015 року зазначені особи розтратили майно, а саме, грошові кошти ОПЗ шляхом зловживання своїм становищем і підписанням договорів на постачання природного газу за свідомо завищеними цінами на суму 205 млн 181 тис. 133 грн”,- повідомив Н.Холодницький.

Керівник САП запевнив, що, незважаючи на те, які підприємства і особи стоять за цими людьми, антикорупційні органи будуть розслідувати цю справу і “вони не втечуть”.

Як відомо, 18 травня Кабмін ухвалив рішення виставити Одеський припортовий завод на приватизацію через аукціон про стартовою ціною в $ 520 млн. Офіційна приватизація ОПЗ офіційно стартувала 3 червня.


За матеріалами:

Інтерфакс-Україна

,

РБК-Україна

,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>