Трагедія Донеччини: шахтарям надавали допомогу волонтери …

Трагедія Донеччини: шахтарям надавали допомогу волонтери …

Жертв могло бути набагато більше, бо в момент вибуху під землею було 230 гірників. Ті, хто вижив, вибирався самотужки на поверхню і допомагав шукати інших під завалами.

Терористи відмовилися від допомоги професійних рятувальників, яких запропонувала Україна

Працювали рятувальники-волонтери фактично голими руками — в них немає відповідної техніки. Допомогти їм могли б українські рятувальники, Київ був готовий направити на шахту імені Засядька 60 професіоналів. Але терористи з “ДНР” таку пропозицію відкинули — шахта знаходиться на території, яку вони контролюють. Не допомогли навіть звернення прем’єр-міністра.

Я публічно зараз звертаюсь до РФ – дайте вказівку цим подонкам пропустити наші гірничорятувальні бригади. Для того, щоб врятувати життя шахтарів. Ви в заручники взяли мільйони українців, які проживають в Донецьку і Луганську, а зараз знущально над сім’ями цих шахтарів просто збиткуєтесь і не даєте можливості допомогти людям,
— заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Шахтарі продовжують працювати на окупованих територіях

Шахта імені Засядька у кількох кілометрах від донецького еаропорту. Летовище, як відомо, більш як півроку було однією з найгарячіших точок у зоні АТО.

На окупованих територіях Україна взагалі не може контролювати, чи дотримуються техніки безпеки у шахтах. Через бойові дії там часто пропадає електрика, люди на кілька годин опиняються заблокованими під землею. Тим не менше вони продовжують працювати. Мотивація проста — гроші.

Не тільки на шахті Засядка, а й на всіх, що не розвалені і під контролем терористів, ходять працювати, бо їм треба годувати сім’ї. Заборгованість по зарплаті величезна,
— розповідає голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко.

Озброєні люди вивозили з шахт устаткування

Безпека на шахтах ще до військових дій на Сході кульгала. Застаріле обладнання на більшості підприємств частково модернізовували, однак техніки безпеки перестали зовсім дотримуватись щойно почалась антитерористична операція. Відомі факти, коли озброєні до зубів люди заїжджали на територію шахт і вивозили звідти вантажівками устаткування.

Шахту імені Засядька пов’язують з народним депутатом, колишнім регіоналом Юхимом Звягільським. Куди везуть добуте в окупованому Донецьку вугілля достеменно невідомо.

Кожен мільйон тонн вугілля вартує чотири людських життя

Втім відомо, що саме ця шахта є рекордсменом з катастроф — під землею вона поховала щонайменше 300 гірників лише за останні 24 роки. Всього в Україні було 38 великих аварій на вуглевидобувних підприємствах — сотні родин залишились без годувальників. Сумна статистика свідчить, що кожен мільйон тонн вугілля вартує 4 людські життя.

5 березня було днем жалоби за загиблими на шахті імені Засядька

Україна сумує за кожним з них. Хвилини мовчання та приспущені прапори — кожну смерть на шахті держава вшановує. У чорному Україна була 5 березня — цей день оголосили днем жалоби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>