Трамп знову звинуватив уряд Обами в анексії Криму Росією

Президент США Дональд Трамп знову звинуватив адміністрацію свого попередника, 44-го президента Барака Обами в тому, що Україна втратила Крим, який у 2014 році Росія анексувала, заявивши про це під час прес-конференції в Білому домі 7 листопада, повідомляє “Радіо Свобода”.

На питання про його стосунки з Росією Трамп нагадав про свою зустріч з російським президентом Володимиром Путіним у липні у Гельсінкі.

“Справа у тому, що у мене була дуже хороша зустріч з президентом Путіним. Ми обговорили багато – про Сирію, про безпеку, про Україну … Про той факт, що президент Обама дозволив (Росії – ред.) забрати значну частину України”, – сказав Трамп.

Коли журналіст сказав, що “це президент Путін анексував Крим”, Трамп миттєво зреагував, відповівши, що анексія Криму – це вина Обами.

“Це був режим президента Обами. Це було за часів президентства Обами. Так? Це президент Обама дозволив, щоб це відбулося”, – додав він.

6 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід “Північний потік-2″, а також проблему розповсюдження ядерної зброї.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикували ліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і “підігруванні” Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака “Американо-російська асиметрія” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>