Трамп про можливий зрив зустрічі з Кім Чен Ином: Нас узагалі не …

Вашингтон не одержував офіційного повідомлення від Пхеньяна про скасування переговорів президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина. Про це 16 травня заявив американський лідер, повідомила прес-служба Білого дому.

“Нас узагалі не повідомили. Ми нічого не бачили й не чули. Подивимося, що буде. Час покаже”, – сказав Трамп.

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс до цього зазначала, що президент США “готовий до дуже складних переговорів”, процитував “Голос Америки”.

“Якщо північнокорейська сторона хоче зустрітися, ми будемо готові, а якщо ні – нічого страшного”, – пояснила вона.

21 квітня Кім Чен Ин оголосив про припинення ядерних і ракетних випробувань, а також ліквідацію ядерного полігону Пунгері.

27 квітня в демілітаризованому селищі Пханмунджом лідер КНДР і президент Південної Кореї Мун Чже Ін оголосили про намір офіційно завершити Корейську війну та підписали декларацію про денуклеаризацію Корейського півострова.

16 травня влада КНДР заявила, що припиняє переговори з Південною Кореєю через військово-повітряні навчання Max Thunder, які Сеул проводить разом із Вашингтоном.

Того самого дня глава МЗС Північної Кореї Кім Кі Гван заявив про можливе скасування зустрічі Кім Чен Ина із Трампом. За словами дипломата, американські представники хочуть, щоб КНДР відмовилася від ядерної зброї, а для Пхеньяна це неприйнятна умова.

Переговори лідерів США і КНДР планували на 12 червня в Сінгапурі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>