Труханов оскаржив своє затримання у Європейському суді з прав людини

Про це повідомляє офіційний сайт юридичної компанії Equity, яка представляє його інтереси. 

“Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву міського голови м. Одеса Геннадія Труханова щодо порушення ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – «про право на свободу та особисту недоторканність» особи”, – сказано в повідомленні.

Також уточнюється, що у заяві містяться скарги щодо незаконного затримання Труханова правоохоронними органами, що мало місце 14 лютого 2018 року в аеропорту “Бориспіль”.

«Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Геннадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Відповідну скаргу було прийнято і Європейським судом з прав людини 6 червня 2018 року. Ми віримо, що подальший справедливий розгляд і рішення суду спонукає правоохоронні органи діяти лише у межах законних приписів та унеможливить незаконне затримання як негативну національну практику!», – цитує сайт  адвоката Труханова, партнера EQUITY, Олександра Лисака.

Як повідомлялося, 13 лютого детективи НАБУ і прокурори САП оголосили підозру чотирьом посадовцям мерії Одеси, у тому числі чинному меру Геннадію Труханову, ще трьох людей затримали. За версією НАБУ, ці особи причетні до схеми із заподіяння збитків місцевому бюджету Одеси. Зокрема, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу заводу “Краян”, за 185 мільйонів гривень у приватної структури, яка на початку 2016 року сама придбала цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, за 11,5 мільйона гривень.

14 лютого НАБУ повідомило про затримання в аеропорту “Бориспіль” Труханова і його заступника Павла Вугельмана, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (“Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем”).

Солом’янський райсуд 15 лютого обрав Труханову та Вугельману запобіжні заходи у вигляді особистої поруки народних депутатів.

1 березня Солом’янський райсуд Києва відмовився відстороняти Вугельмана від посади.

8 червня суд дозволив Труханову виїжджати за кордон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>