Україна жорстко поставила питання зриву розведення сил у Станиці Луганській – Оліфер

Російській стороні також висунуто вимогу звільнити українського журналіста Романа Сущенка.


Станица_13

<!–           –>

Українська сторона в ході відеоконференції Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі підняла питання про зрив рамкового рішення про розведення сил і засобів з боку “ЛНР”, а також наполягає на цілодобовому моніторингу ділянок розведення спостерігачами СММ ОБСЄ.

“Українська сторона жорстко поставила питання про зрив рамкового рішення про розведення сил і засобів з боку ОРЛО, зокрема, в районі Станиці Луганської, а також про недотримання режиму тиші та взятих на себе зобов’язань в рамках Мінських домовленостей з боку ОРДЛО”, – написала після закінчення відеоконференції ТКГ прес-секретар представника України у Групі України Леоніда Кучми Дарка Олиферю

Також вона підкреслила, що Україна наполягає на постійному моніторингу в місцях розведення сил і засобів спостерігачами СММ ОБСЄ.

Крім того, поставлено питання звільнення заручників.

“Ми звернулися до російської сторони з вимогою звільнити українського журналіста Романа Сущенка”, – додала Оліфер.

Нагадаємо, в ході засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту в Донбасі 21 вересня було підписано рамкову угоду про розведення сил та засобів ЗСУ і бойовиків ОРДЛО на лінії розмежування в зоні АТО.

Розведення заплановано тільки на трьох ділянках лінії розмежування з чітко визначеними координатами (Станиця Луганська і Золоте, а також Петровське в Донецькій області). У той же час, Київ розраховує на те, що в ході його реалізації будуть відпрацьовані підходи з розведення сторін уздовж всієї лінії розмежування.

Обов’язковою умовою для початку розведення сил є семиденний режим “повної тиші”. За дотриманням перемир’я на ділянках розведення сторін конфлікту стежить місія ОБСЄ.

Однак, російсько-терористичні війська демонструють повне ігнорування угоди про розведення сторін у Донбасі. Супротивник використовує перемир’я і для підготовки до ведення в зоні АТО диверсійно-розвідувальних дій і прихованого мінування місцевості.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>