Україна запропонувала Росії підписати графік імплементації … – Інтерфакс

Україна запропонувала Російській Федерації підписати графік імплементації Мінських домовленостей, а також припинити вогонь із 19 січня, йдеться в заяві міністерства закордонних справ України.

“13 листопада 2014 року представники України та Росії підписали робочий документ, який передбачав чіткий графік імплементації положень Мінського меморандуму, зокрема, в частині забезпечення двостороннього припинення вогню, відведення важких озброєнь та повернення на лінію розмежування”, – йдеться в повідомленні МЗС, оприлюдненому на сайті відомства в ніч на понеділок.

“Російська сторона відкликала свій підпис з-під цього документа. Сьогодні вкотре звернулася до Російської Федерації з пропозицією підписати графік імплементації Мінських домовленостей саме в редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня”, – додали в МЗС України.

Дипломати нагадали, що Україна повною мірою виконує Мінські домовленості та чотири довгі місяці чекає на їх виконання з боку Росії та бойовиків.

“Переконані, що це дозволить негайно припинити вогонь та убезпечити мирне населення регіону від обстрілів бойовиків, чим вони займаються чотири останні місяці. Початок неухильного виконання цього документа створить належні передумови для проведення вже найближчим часом консультацій тристоронньої контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії, а в подальшому – саміту глав цих держав та урядів в Астані. Вимагаємо, щоб нарешті цей план був виконаний”, – йдеться в документі.

У МЗС також повідомили, що українська сторона готова брати участь у консультаціях тристоронньої контактної групи з підписантами Мінських угод у будь-який час, що було наочно продемонстровано під час скайп-конференцій 19 грудня 2014 р. і 9 січня 2015 р., а також останньої зустрічі контактної групи в Мінську 24 грудня 2014 р.

В українському зовнішньополітичному відомстві нагадали, що президент РФ неодноразово підтверджував свою відданість імплементації Мінських домовленостей у повному обсязі та без винятків. Таку позицію було озвучено, зокрема, під час багатосторонньої зустрічі на найвищому рівні в Мілані.

“Останні два місяці бойовики безперервно штурмують донецький аеропорт, в якому постійно перебувають українські “кіборги”. Тому байки про “взяття аеропорту” просимо залишити для внутрішньої пропаганди”, – зазначили в МЗС.

“Україна неухильно дотримується всіх пунктів Мінських угод і вимагає цього від Росії”, – резюмували у відомстві.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>