Україна купила ще два кораблі вугілля з ПАР через яке …

Україна купила ще два кораблі вугілля з ПАР через яке …


Компанія Steel Мont отримала повний розрахунок від української сторони – компанії «Укрінтеренерго» – за п’яте і шосте судно з вугіллям обсягом близько 160 000 тонн.

Про це «Українській правді» повідомив директор Steel Мont Раджеш Кумар Сарайя.

Разом з тим джерело в Міненерго повідомило виданню, що п’яте судно з оплаченим вугіллям вже розвантажено на терміналах «ТІС» Одеської області, а шосте зайде в порт Іллічівська 10 січня.

Ціна за тонну вугілля в даній поставці складає $80, ціна вугілля попередньої поставки – трьох суден з ПАР – становила $86 за тонну.

При цьому, за даними джерела, «Центренерго» направило на адресу глави Міненерго лист, що претензій за якістю цього вугілля немає.

Також, за даними співрозмовника, інформація про постачання в Україну 100 000 тонн вугілля відповідає дійсно, «але до енергетичного вугілля не має ніякого відношення». «Росія почала відвантажувати тільки кокс», – повідомило джерело.

Раніше глава Міненерго Володимир Демчишин заявив, що вугілля «везуть з далекого зарубіжжя», однак не уточнив, що поставка планується з ПАР.

Нагадаємо, що Україна і Steelmont підписали контракт на поставку 6 суден з вугіллям з ПАР. Після отримання трьох з них Генпрокурор Віталій Ярема заявив, що «вугілля не горить в українських ТЕС». За його словами, у Генпрокуратури є докази, що вугілля з ПАР неякісне і не відповідає стандартам, які використовуються на Зміївській, Трипільській та Старобешівській ТЕС, які перебувають у структурі «Центренерго».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>