Україна наполягає на розмінуванні Широкиного перед … – РБК

Українська сторона прокоментувала процес демілітаризації Широкиного

Україна наполягає на розмінуванні Широкиного Донецької області перед розміщенням там пункту Спільного контролю і координації (СЦКК). Про це повідомив глава української сторони СЦКК генерал-майор Андрій Таран, передає прес-центр АТО на Facebook.

“Позиції, де раніше знаходилися озброєні підрозділи ОРДО, зараз порожні, зате селище перетворилося на суцільну руїну, де немає жодного громадянського людини. Практично всі житлові будинки і комунальні комунікації зруйновані, всюди лежать міни, які не розірвалися, та були протягом цього часу встановлено бойовиками ОРДО, є багато розтяжок”, – зазначив Таран.

За його словами, найближчим часом в Широкіно потрібно буде провести ряд заходів з розмінування території, після чого тут буде обладнаний спільний наглядовий пункт СЦКК, на якому будуть знаходитися представники збройних сил Російської Федерації і Збройних Сил України.

“Процес налагодження в Широкіно мирного життя почнеться тільки тоді, коли будуть створені умови для повернення жителів у свої будинки”, – сказав Таран.

Він вважає, що завдання представників СЦКК припинення вогню в тому, щоб декларація, яка прозвучала 3 липня з боку ДНР щодо створення демілітаризованої зони в Широкіно, була імплементована.

Нагадаємо, 1 липня в ДНР оголосили Широкіно демілітаризованою зоною. Пізніше в СЦКК і ОБСЄ підтвердили, що бойовики покинули свої позиції в Широкіно. Однак при цьому територія села залишилася замінованій.

У ДНР запропонували розмістити в Широкіно постійну групу моніторингу з ОБСЄ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>