Україна потрапила до списку порушників антидопінгового кодексу

Україну назвали однією з шести країн-порушників кодексу Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Про це повідомляє ВВС Україна.

«Також у цьому переліку опинилися Росія, Андорра, Аргентина, Болівія та Ізраїль.

Країни-порушники не змогли надати вичерпну інформацію на запит WADA. Крім того, Україна, Болівія та Аргентина, як кажуть у WADA, використовували неакредитовані лабораторії, що суперечить кодексу», – йдеться у повідомленні.

Перевірка атлетів на допінг у цих країнах триватиме, але її будуть проводити незалежні установи за рахунок урядів. Це триватиме доти, доки у цих країнах не запровадять ефективну антидопінгову програму.

Ще шість країн (Бразилію, Бельгію, Францію, Грецію, Мексику та Іспанію) внесли до чорного списку. Вони повинні до березня 2016 року виконати певні умови, інакше також потраплять до категорії порушників.

Крім того, Кенії наказали надати пояснення щодо її системи допінг-контролю, інакше їй також можуть загрожувати санкції. Наразі Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) відсторонила від змагань 15 кенійців за вживання допінгу.

Усі згадані рішення затвердили на засіданні розширеного складу WADA в місті Колорадо-Спрінгс, США.

Російських легкоатлетів уже попередньо відсторонили від міжнародних змагань через підозри у масштабному вживанні допінгу.

IAAF наклала ці санкції після того, як незалежна комісія WADA у своєму звіті звинуватила країну у “спонсорованому державою допінгу”.

Керівник Російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який опинився замішаним у скандал, подав у відставку, а лабораторія позбулася акредитації.

У доповіді стверджувалося, що у московській лабораторії знищили понад 1400 допінг-проб напередодні інспекції WADA, незважаючи на письмову вимогу зберегти зразки.

Однак, як каже співавтор доповіді Річард Паунд, для російської атлетики і Російського антидопінгового агентства не складе труднощів виконати всі умови WADA, щоб взяти участь Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>