Україна розраховує на компенсацію збитків від Керченського мосту

Україна збирає докази порушень Росією конвенції ООН з морського права, у тому числі через будівництво Керченського мосту.

У Києві розраховують отримати компенсацію рішенням арбітражу, – пише Deutsche Welle

Українська сторона вважає односторонні дії РФ щодо обмеження судноплавства у Керченській протоці міжнародно-протиправним діянням, яке порушує суверенітет, суверенні права та юрисдикцію України над її внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом у Чорному та Азовському морях.

Так міністерство закордонних справ прокоментувало виданню анонсовані Росією обмеження судноплавства через Керченську протоку у серпні та вересні 2017 року. Півмільярда збитків Міністерство транспорту Росії сумарно на 23 доби хоче заборонити судноплавство через протоку для встановлення на опори прольотних арок Керченського мосту.

Як повідомив виданню заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, параметри осадки суден, які самостійно встановлює Росія, можуть обмежити роботу Бердянського та Маріупольського торговельних портів, що працюють на Азовському морі. Адже після побудови мосту частина суден не зможе проходити Керченську протоку через надто велику осадку.

Крім того, Лавренюк повідомив, що збитки українських державних портів за 23 доби перекриття судноплавства восени становитимуть півмільярда гривень. Підстава вимагати компенсації “У цьому зв’язку Україна має право вимагати від РФ відшкодування завданої такими діями російської сторони шкоди”, – зазначили в МЗС, відповідаючи на запитання DW про заходи, яких вживатиме міністерство через збитки, завдані будівництвом Керченського мосту.

Чи вже подано відповідні фінансові претензії, у МЗС не повідомили.

У міністерстві наголосили, що продовжують збирати докази порушень Росією міжнародних конвенцій, у тому числі у Керченській протоці.

“Односторонні дії російської сторони спричиняють і спричинятимуть фізичні зміни морського середовища, яке входить до морської зони України”, – зазначили в МЗС. Україні ще у 2016 році ініціювала провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції ООН з морського права.

Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов’язати РФ припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати Україні всі завдані Росією збитки.

Нагадаємо, що будівництво РФ мосту через Керченську протоку може призвести до екологічної катастрофи. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>